SPS Chrobry Głogów kończy rok porażką

0
1314
Boisko

Bardzo słabo na parkiecie hali Szkoły Podstawowej nr 12 zaprezentowali się siatkarze SPS Chrobrego Głogów, którzy w ostatnim tegorocznym spotkaniu musieli uznać wyższość Bielawianki Bester Bielawa. Przyjezdni zdecydowanie dominowali na parkiecie i pewnie zwyciężyli 3:0. Wyrównany był jedynie ostatni set, w którym głogowianie do samego końca walczyli o przedłużenie szans na korzystny wynik.

Po porażce 0:3 w Międzyrzeczu podopieczni Krzysztofa Wójcika zmierzyli się z kolejnym zespołem z czołówki drugoligowej tabeli. Tym razem, przed własną publicznością, pomarańczowo-czarni rywalizowali z Bielawianką Bester Bielawa, która w październiku okazała się lepsza, wygrywając 3:1. Przyjezdni byli również faworytem sobotniej potyczki, a zwycięstwo spowodowało, że objęli oni fotel lidera drugoligowych rozgrywek.

Już pierwszy set sobotniego spotkania pokazał, że to goście z Bielawy są faworytem do końcowego zwycięstwa. Przyjezdni lepiej rozpoczęli ten mecz i zbudowali kilkupunktową przewagę, która pozwoliła im na kontrolowanie wydarzeń na boisku. Głogowianie próbowali wprawdzie zniwelować straty, jednak różnica punktowa była zbyt duża i set zakończył się zwycięstwem gości 25:19.

W drugiej odsłonie Bielawianka zaprezentowała się jeszcze lepiej. Ekipa z Bielawy zdecydowanie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i pewnie punktowała bezradnych głogowian. Podopieczni Krzysztofa Wójcika pozwolili gościom na zbyt wiele, co sprawiło, że nie byli w stanie podjąć równorzędnej walki. Druga partia zakończyła się wygraną przyjezdnych 25:14.

Więcej emocji pojawiło się dopiero w trzeciej odsłonie. Pomarańczowo-czarni wysoko zawiesili poprzeczkę swoim przeciwnikom i rywalizowali jak równy z równym. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów momentami byli nawet przeważającą stroną, jednak goście pokazali, że nie bez powodu są obecnie liderem tabeli. Wyrównany bój sprawił, że zgromadzeni w hali kibice obserwowali bardzo interesującą końcówkę trzeciego seta. Niestety, w nim lepiej poradzili sobie zawodnicy Bielawianki Bielawa, którzy wygrali 27:25 i cały mecz 3:0.

Druga z rzędu porażka głogowian sprawiła, że pomarańczowo-czarni spadli na 8. miejsce w ligowej tabeli. Siatkarze SPS Chrobrego Głogów zgromadzili w dwunastu dotychczasowych spotkaniach 16 punktów, co daje im dziewięć oczek przewagi nad przedostatnim STS Volley Sulęcin. Liderem rozgrywek jest Bielawianka Bester Bielawa, która wyprzedza o jeden punkt MKST Astrę Nowa Sól. To właśnie nowosolanie będą następnym rywalem głogowian. Zawodnicy Krzysztofa Wójcika pojadą na mecz z wiceliderem 9 stycznia. Tydzień później do Głogowa zawita natomiast Olimpia Sulęcin.