KGHM Zagłębie Lubin przegrywa na koniec roku

0
1288

Porażką 2:4 zakończył się ostatni tegoroczny mecz piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca przegrali w spotkaniu 21. kolejki Ekstraklasy z Górnikiem Zabrze 2:4. Rezultat ten sprawił, że lubinianie spędzą zimę na 7. miejscu w ligowej tabeli, a następny mecz zagrają 12 lutego w Chorzowie.

Górnik Zabrze przystępował do meczu w Lubinie jako czerwona latarnia rozgrywek. Śląski klub zajmował ostatnie miejsce z dorobkiem 18 punktów. Podopieczni Piotra Stokowca mieli natomiast za sobą porażkę w Poznaniu, gdzie musieli uznać wyższość Lecha, przegrywając 0:2. Celem na mecz z zabrzanami było więc zwycięstwo, choć mało kto liczył na łatwą przeprawę i pewnie zdobyty komplet punktów.

Wynik piątkowego spotkania otworzyli Górnicy z Zabrza. W 19. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Roman Gergel, który udowodnił swoją świetną w ostatnim czasie formę i strzałem z dystansu zaskoczył golkipera KGHM Zagłębia Lubin. Gospodarze szybko odpowiedzieli i po trzech minutach był już remis. Asystę przy bramce zaliczył Michal Papadopulos, a futbolówkę do bramki skierował Michał Janoszka. To nie był jednak koniec emocji! Chwilę później zabrzanie ponownie prowadzili. Tym razem dośrodkowywał Łukasz Madej, a celną główką trafił Bartosz Kopacz. W ciągu pięciu minut zgromadzeni na stadionie kibice obejrzeli trzy trafienia, a tablica świetlna wskazywała rezultat 2:1 dla gości!

W doliczonym czasie gry padła jeszcze jedna bramka, tym razem dla lubinian. Nie najlepsze zachowanie defensywy Górnika wykorzystał Damian Zbozień, który z bliskiej odległości pokonał golkipera gości. Do przerwy był więc remis 2:2.

W drugiej połowie zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin dążyli do przejęcia inicjatywy i zdobycia bramki numer trzy, jednak skuteczniejsi byli goście z Zabrza. W 55. minucie kapitalną bramkę zdobył Radosław Sobolewski, natomiast w 73. minucie podwyższył Ołeksandr Szeweluchin. Wynik meczu nie uległ już zmianie i trzy punkty powędrowały na Górny Śląsk.

KGHM Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 2:4 (2:2)
0:1 – Roman Gergel 19′
1:1 – Łukasz Janoszka 21′
1:2 – Bartosz Kopacz 24′
2:2 – Damian Zbozień 45+1′
2:3 – Radosław Sobolewski 55′
2:4 – Ołeksandr Szeweluchin 73′

KGHM Zagłębie: Martin Polacek – Damian Zbozień, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra (75′ Eryk Sobków) – Jarosław Kubicki, Jakub Tosik – Arkadiusz Woźniak (63′ Krzysztof Janus), Krzysztof Piątek (63′ Paweł Żyra), Łukasz Janoszka – Michal Papadopulos.

Górnik: Radosław Janukiewicz – Dominik Sadzawicki, Bartosz Kopacz, Adam Danch, Ołeksandr Szeweluchin, Mateusz Słodowy – Radosław Sobolewski (78′ Rafał Kurzawa), Aleksander Kwiek (74′ Adam Dźwigała) – Roman Gergel (90′ Armin Cerimagić), Szymon Skrzypczak, Łukasz Madej.