SPR Chrobry Głogów wygrywa towarzysko w Ostrowie Wielkopolskim

0
1214
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-5

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów pokonali w sparingowym meczu pierwszoligową KPR Ostrovię 30:24. Mecz został rozegrany w Ostrowie Wielkopolskim i zainaugurował obchody 50-lecia piłki ręcznej w tym mieście. Najlepszym zawodnikiem głogowian w piątkowym meczu był bramkarz Michał Kapela.

Pierwsze minuty piątkowego spotkania należały do wyrównanych. Szczypiorniści KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski starali się być równorzędnym przeciwnikiem dla głogowian i nie pozwalali im na zbudowanie dużej przewagi bramkowej. Na szczególną pochwałę w ekipie Ostrovii zasłużył Mateusz Wojciechowski, który wykończył dwie kontry, a także dorzucił trafienie z koła. W 17. minucie gry tablica świetlna wskazywała rezultat 7:7.

W kolejnych minutach ostrowianie mieli problem z pokonaniem Michała Kapeli. Bramkarz SPR Chrobrego Głogów dał dobrą zmianę i skutecznie strzegł bramki. Gospodarze nie potrafili go pokonać przez pięć minut, a podopieczni duetu Piotr ZembrzuskiBartosz Jurecki odskoczyli w tym czasie na pięć trafień. Do przerwy głogowski zespół prowadził 14:11.

Po zmianie stron KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski ruszyła do ataku i udało jej się zniwelować straty do dwóch bramek. Głogowianie cały czas kontrolowali jednak boiskowe wydarzenia, a dwa celne rzuty Arkadiusza Miszki sprawiły, że nasz zespół prowadził po trzech kwadransach 26:18. Miejscowi nie odpuszczali i zdołali rzucić kilka bramek, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną SPR Chrobrego Głogów 30:24.

– „Gospodarze zagrali bardzo ofensywnie. Ten sparing pokazał nam nad czym musimy jeszcze popracować” skomentował Bartosz Jurecki, zawodnik i drugi trener głogowskiego zespołu. –Zespół z Głogowa przyjechał jako faworyt tego meczu i udowodnił to na parkiecie. Cieszę się, że mogliśmy zagrać z takim przeciwnikiem. Jak uczyć się to od najlepszych” – dodał Krzysztof Przybylski, trener pierwszoligowej KPR Ostrovii Ostrów Wielkopolski.

Piątkowy mecz sparingowy zainaugurował obchody 50-lecia piłki ręcznej w Ostrowie Wielkopolskim. Decyzją organizatorów, tytuł dla najlepszego zawodnika meczu powędrował w ręce bramkarza SPR Chrobrego Głogów, Michała Kapeli.

KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski – SPR Chrobry Głogów 24:30 (11:15)
KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski: Adamczyk, Marciniak, Foluszny – Jedwabny 4/3, Efimienko 4, Wojciechowski 3, Klara 3, Kuśmierczyk 2, Tomczak 2, Krzywda 2, Bielec 2, Gajek 1, Piosik 1, Jaruzel, Weisskopf, Śliwiński, Staniek, Stempniak. Karne: 3/4. Kary: 6 minut.

SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Świtała 6/2, Babicz 6/1, Bąk 5, Miszka 4, Tylutki 4, Kubała 2, Sadowski 1, Kandora 1, Jurecki 1. Karne: 3/6. Kary: 0 minut.