SPR Chrobry Głogów wygrał Memoriał Ryszarda Matuszaka

0
1167
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Piłkarze ręczni SPR Chrobrego Głogów zwyciężyli XXII Memoriał Ryszarda Matuszaka. Gospodarze zapewnili sobie triumf pokonując w finałowym spotkaniu MMTS Kwidzyn 27:21. Wcześniej głogowianie bez większych problemów poradzili sobie z czeskim HBC Ronal Jicin, który zajął czwarte miejsce w końcowej klasyfikacji.

Pierwszym rywalem SPR Chrobrego Głogów podczas tegorocznego Memoriału Ryszarda Matuszaka był czeski HBC Ronal Jicin. Głogowianie praktycznie od początku kontrolowali przebieg rywalizacji i bez większych problemów wywalczyli sobie awans do finału. Do przerwy podopieczni trenera Jarosława Cieślikowskiego prowadzili różnicą czterech trafień (14:10). Po zmianie stron drużyna z Głogowa powiększyła swoją przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wygraną 31:23.

SPR Chrobry Głogów – HBC Ronal Jicin 31:23 (14:10)
SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski 2, Płócienniczak 1, Świtała 3, Sadowski 1, Sićko 3, Gujski 1, Tylutki 2, Biegaj 3, Krzysztofik 5, Kubała 8, Rydz 2.
HBC: Machalicky, Soukup – Krahulec 1, Rychna 3, Burda 1, Bares, Sebek 2, Dedecek 1, Vitek 3, Bisek 1, Loskot 2, Milko 1, Sulc 4, Drbohlav 2, Herzan 2, Kubik.

W finale zespół prowadzony przez Jarosława Cieślikowskiego zmierzył się z MMTS-em Kwidzyn. Pierwsza połowa spotkania należała do bardzo wyrównanych, co zresztą potwierdził wynik. Obie ekipy rzuciły po jedenaście bramek i schodziły do szatni z remisem. Po zmianie stron szczypiorniści SPR Chrobrego wyraźnie złapali wiatr w żagle i rozpoczęli budowanie przewagi. W 40. minucie gospodarze prowadzili już różnicą pięciu bramek (18:13).

Głogowianie zdołali utrzymać przewagę nad MMTS-em i wygrali cały mecz 27:21. Rezultat ten zapewnił drużynie zwycięstwo w całym memoriale. Przypomnijmy, że tydzień wcześniej zespół z Głogowa okazał się najlepszy w towarzyskim turnieju Kers Cup w Czechach.

SPR Chrobry Głogów – MMTS Kwidzyn 27:21 (11:11)
SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Pawłowski, Płócienniczak 2, Świtała 6, Sadowski , Sićko 5, Gujski 1, Tylutki 1, Sobut 2, Biegaj 1, Krzysztofik 4, Kubała 5, Rydz.
MMTS: Szczecina, Kiepulski – Janikowski 1, Genda 1, Nawrocki 1, Peret 3, Szpera 4, Klinger, Szczepański 1, Nogowski 1, Pilitowski 2, Seroka 4, Potoczny 3.