SPR Chrobry Głogów tuż za podium Pucharu Polski!

0
953

Szczypiorniści SPR-u Chrobry Głogów powtórzyli ubiegłoroczny wynik w rozgrywkach Pucharu Polski. W finałowych turnieju tych rozgrywek doznali dwóch porażek. W niedzielę (13.04.2014), w meczu o trzecie miejsce ulegli zespołowi Azoty Puławy 26-22 i uplasowali się na czwartym miejscu. Był to dobry sprawdzian przed jutrzejszym startem fazy Play Off PGNiG Superligi.

– Szkoda dzisiejszego spotkania, bo momentami graliśmy bardzo dobre zawody. Niestety, kilka fragmentów gry przespaliśmy i to co próbowaliśmy wywalczyć w tych dobrych momentach szybko marnowaliśmy. Puławy grały dziś bardzo dobre zawody, przede wszystkim w obronie. Gdybyśmy nie mieli momentów przestoju, to wynik mógłby być inny. W tym turnieju nie obyliśmy się bez strat kadrowych i mieliśmy duży problem w zgraniu. Cóż, wydaje mi się, że czwarte miejsce w Pucharze Polski, to bardzo dobry wynik. Chyba jeszcze nas nie stać na więcej – komentuje Krzysztof Przybylski, szkoleniowiec SPR Chrobry Głogów.

Cieszy mnie jedna rzecz – ostatnie trzy spotkania z Głogowem przegraliśmy, to dla nas niewygodny przeciwnik, nie leżą nam, a tutaj jest to tym cenniejsze zwycięstwo, bo o trzecie miejsce Pucharu Polski. Graliśmy dzisiaj różnie, pierwsza ekipa w pierwszej połowie zagrała nieźle, uważam, że wypracowali zasłużoną przewagę. Mogła być ona jeszcze wyższa, bo nie wykorzystaliśmy kilku sytuacji a mieliśmy dogodne sytuacje rzutowe. W drugiej połowie przy wyższym prowadzeniu próbowałem wprowadzać zmienników. Funkcjonowało to ze zmiennym szczęściem. Niektórzy zagrali na oczekiwanym poziomie, inni nie, odbiło się to na wyniku. Po pewnym czasie wróciłem do podstawowego składu i zapewniło nam to zwycięstwo – mówi Bogdan Kowalczyk, trener KS Azoty Puławy

Turniej finałowy Pucharu Polski były bardzo dobrym sprawdzianem przed zbliżającą się fazą Play Off w PGNiG Superlidze mężczyzn, w której głogowianie zmierzą się z Górnikiem Zabrze. Pierwsze spotkanie już jutro (16 kwietnia) w Zabrzu.

KS Azoty Puławy – KS SPR Chrobry Głogów 26:22 (16:11)
Chrobry: Stachera, Kapela – Świtała 6, Gujski, Prakapenia 2, Gromyko 4, Witkowski 1, Kubała 4, Świątek 2, Płócienniczak, Bednarek 1, Mochocki 1, Płaczek 1