SPR Chrobry Głogów lepszy w dolnośląskich derbach

0
1350
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-74

Blisko półtora miesiąca czekali szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów na kolejne punkty w rozgrywkach PGNiG Superligi Mężczyzn. Przełamanie nastąpiło w sobotę we Wrocławiu, gdzie podopieczni duetu Piotr Zembrzuski – Bartosz Jurecki okazali się lepsi od tamtejszego Śląska. Głogowianie wygrali w stolicy Dolnego Śląska pięcioma bramkami.

Sobotnia konfrontacja była niezwykle ważna dla obu zespołów. Głogowianie fatalne weszli w tegoroczne rozgrywki i do dolnośląskiej stolicy jechali zajmując dopiero dziesiąte miejsce w ligowej stawce. Tuż nad głogowską drużyną znajdował się Śląsk Wrocław, co zapowiadało emocjonujące spotkanie na wrocławskim parkiecie.

Lepiej w spotkanie weszli szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów. Miało to przełożenie na wynik spotkania, bo głogowski zespół już od pierwszych minut atakował bramkę wrocławian. Bartosz Jurecki skupiał na sobie uwagę defensorów Śląska Wrocław, a jego koledzy, na czele z Kamilem Sadowskim, rzucali bramki. Po kilku minutach gry, przyjezdni prowadzili już 6:1.

Z czasem gospodarze zdołali zniwelować straty i zbliżyli się do głogowian na trzy trafienia (11:14), jednak końcówka pierwszej połowy należała do zawodników Piotra Zembrzuskiego i Bartosza Jureckiego. Dwa trafienia Wiktora Kubały sprawiły, że SPR Chrobry Głogów prowadził 16:11 i takim też wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania.

Sytuacja Śląska Wrocław skomplikowała się jeszcze bardziej po tym, jak czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Witkowski. W 34. minucie sędzia wykluczył zawodnika wrocławian za faul na Bartoszu Jureckim, a chwilę później obrotowy gospodarzy otrzymał drugą karę za wyrażenie niezadowolenia z tej decyzji. Jako, że było to jego trzecie upomnienie w tym meczu, Witkowski obejrzał czerwoną kartkę.

Głogowscy zawodnicy stracili na moment koncentrację i grając w przewadze pozwolili zbliżyć się wrocławianom na dwa trafienia. SPR Chrobry Głogów szybko wrócił jednak na właściwe tory i nie pozwolił sobie na stratę punktów. Mecz zakończył się wynikiem 30:25 i pełna pula powędrowała do Głogowa.

Śląsk Wrocław – SPR Chrobry Głogów 25:30 (11:16)

Śląsk: Szczecina, Prus – Vojvodić 4, Żabić 4/1, Golubović 5, Krupa 3, Koprowski, Adamuszek 5, Andreou 3, Witkowski, Wróblewski, Dudkowski 1.
Kary: 12 min
Karne: 1/3

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Płócienniczak 1, Sadowski 6, Bąk 4, Babicz 4/1, Gujski, Tylutki 1, Sobut, Kubała 6, Świtała 6/3, Kandora 1, Jurecki 1.
Kary: 16 min
Karne: 4/5

Kary: Śląsk – 12 min. (Golubović – 4 min, Witkowski – 6 min., Żabić – 2 min.); SPR Chrobry – 16 min. (Płócienniczak – 2 min., Świtała – 2 min., Jurecki – 2 min., Tylutki – 6 min., Kandora – 4 min.)

Czerwona kartka: Witkowski (z gradacji kar w 34 minucie) – Śląsk oraz Tylutki (z gradacji kar w 48 minucie) – SPR Chrobry

Sędziowie: Demczuk-Rosik