Siódemka Miedź Legnica kończy przygotowania do ligi zwycięstwem

0
1392

Piłkarze ręczni Siódemki Miedź Legnica wygrali w swoim ostatnim meczu kontrolnym z Wolsztyniakiem Wolsztyn 27:20. Dla legnickiego zespołu był to ostatni element przygotowań do drugiej części sezonu ligowego. 6 lutego podopieczni Piotra Będzikowskiego rozegrają wyjazdowe spotkanie z Moto-Jelczem Oława.

– „Dobrze zaprezentowaliśmy się w obronie o czym świadczy 20 straconych bramek. Świetnie zagrali obaj nasi bramkarze. Martwi tylko słaba skuteczność w ataku. Z całym szacunkiem do rywala, ale powinniśmy wygrać nie siedmioma, a kilkunastoma bramkami. Nad tym musimy wciąż jeszcze pracować” – powiedział po meczu opiekun legnickich szczypiornistów.

W meczu Siódemki Miedzi Legnica z Wolsztyniakiem wyrównana była tylko pierwsza połowa, która zakończyła się remisem. Oba zespoły schodziły do szatni przy stanie 12:12. Po zmianie stron do głosu doszli legniczanie i to oni zdominowali drugą odsłonę meczu. Doskonale było to widoczne między 31. a 40. minutą gry, kiedy to gospodarze rzucili pięć bramek, natomiast goście z Wolsztyna nie zdołali odpowiedzieć nawet jednym trafieniem. W tym miejscu należy pochwalić bramkarza legnickiego zespołu, Adriana Stachurskiego, który doskonale radził sobie między słupkami. W drugiej połowie meczu 19-letni zawodnik obronił aż 10 z 18 rzutów zawodników Wolsztyniaka! Przed przerwą świetnie radził sobie także Łukasz Mazur, który wybronił 10 z 22 prób gości.

Mecz z Wolsztyniakiem Wolsztyn zakończył serię styczniowych sparingów Siódemki Miedź Legnica. Podopieczni Piotra Będzikowskiego pokonali wcześniej SPR Chrobrego Głogów 30:27, a także przegrali z MKS Zagłębiem Lubin 17:34 oraz MMTS-em Kwidzyn 23:24.

Walkę o ligowe punkty legniczanie wznowią 6 lutego. Wówczas piłkarze ręczni Siódemki Miedzi pojadą do Oławy na mecz z sąsiadem z tabeli. Po trzynastu dotychczasowych spotkaniach, podopieczni trenera Będzikowskiego mają na swoim koncie 18 punktów. Najbliższy rywal zgromadził jedno oczko więcej. We własnej hali drużyna z Legnicy zaprezentuje się tydzień później, kiedy jej formę sprawdzi MKS Olimpia Piekary Śląskie. Aktualnym liderem rozgrywek jest MKS Piotrkowianin.

Ostatni zimowy sparingpartner legniczan, Wolsztyniak Wolsztyn, zajmuje na chwilę obecną dziewiąte miejsce w pierwszoligowej grupie A. Siódemka Miedź Legnica rywalizuje natomiast w grupie B.

Siódemka Miedź Legnica – Wolsztyniak Wolsztyn 27:20 (12:12)
Siódemka: Mazur, Stachurski – Szuszkiewicz 6, Nastaj 5, Cegłowski 4, Antosik 1, Skiba 1, Majewski 2, Piwko 3, Dobrasiak 2, J. Będzikowski 1, Czuwara 1, Mosiołek 1, Kehle.