Siatkarze SPS Chrobrego Głogów wygrywają na inaugurację sezonu

0
1178

Udany początek nowego sezonu ligowego zanotowali siatkarze SPS Chrobrego Głogów. Występujący w II grupie drugiej ligi zespół pokonał w pierwszej kolejce Volley Gubin 3:1. Spotkanie lepiej rozpoczął beniaminek, który wygrał pierwszego seta, jednak później zwyciężali już tylko głogowianie i ostatecznie trzy punkty powędrowały do naszego miasta.

Volley Gubin to zespół, który do rozgrywek dołączył po tym jak wycofał się GTPS Gorzów Wielkopolski. Beniaminkowi, który awansował do ligi w takich okolicznościach, nie dawano wielkich szans na zwojowanie drugoligowych parkietów, jednak nikt nie miał też zamiaru zespołu z Gubina lekceważyć. W pierwszej kolejce na gubińskim parkiecie zagrali siatkarze SPS Chrobrego Głogów i zgodnie z planem odnieśli ważne zwycięstwo.

Spotkanie rozpoczęło się jednak lepiej dla gospodarzy. Volley Gubin pokazał się w pierwszym secie z dobrej strony i zakończył go zwycięstwem 25:18. Druga partia była bardziej wyrównana, ale na szczęście wygrali głogowianie. Podopieczni Krzysztofa Wójcika pokonali drugoligowego beniaminka 25:21 i wyrównali stan rywalizacji. W trzecim secie SPS Chrobry Głogów kontynuował dobrą grę i zasłużenie wygrał 25:18. Czwarty set okazał się ostatnim – głogowianie zwyciężyli ośmioma punktami (25:18) i cały mecz zakończył się ich wygraną 3:1.

Zwycięstwo w inauguracyjnej kolejce II grupy drugoligowych rozgrywek sprawiło, że SPS Chrobry Głogów zajmuje obecnie czwarte miejsce w ligowej tabeli. Głogowianie mają na swoim koncie trzy punkty, a takim samym dorobkiem legitymują się zespoły Bielawianki Bester Bielawa, Astry Nowa Sól, Sobieskiego Zagań oraz Orła Międzyrzecz. To właśnie ostatnia z wymienionych drużyn będzie najbliższym rywalem głogowian. Pojedynek SPS Chrobrego Głogów odbędzie się w sobotę 3 października w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12. Początek o godz. 18:00. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki 1. kolejki II grupy siatkarskiej drugiej ligi:
Gwardia Wrocław – Sobieski Żagań 1:3 (25:22, 19:25, 14:25, 30:32)
Volley Gubin – SPS Chrobry Głogów 1:3 (25:18, 21:25, 18:25, 17:25)
Orzeł Międzyrzecz – Olavia Oława 3:1 (25:23, 25:19, 21:25, 25:18)
Bielawianka Bielawa – AZS Uniwersytet Zielonogórski Zielona Góra 3:0 (25:17, 25:21, 25:21)
Arka Nowa Sól – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)