Rezerwy Chrobrego Głogów w czwartej lidze!

0
1197

Zwycięstwem 5:2 zakończyło się sobotnie spotkanie rezerw Chrobrego Głogów z Mieszkiem Ruszowice. Wynik ten sprawił, że pomarańczowo-czarni awansowali do IV ligi, natomiast zespół z Ruszowic pożegnał się z klasą okręgową i następny sezon rozpocznie ligę niżej.

Wygrana w meczu z Mieszkiem Ruszowice gwarantowała awans do czwartej ligi. Walczący o utrzymanie gracze z Ruszowic stworzyli sporo problemów głogowskiej jedenastce, co sprawiło, że pierwszy gol dla pomarańczowo-czarnych padł po ponad dwóch kwadransach. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Łętkowski, który otworzył wynik sobotniego spotkania. Zaledwie cztery minuty później było już 2:0. Futbolówkę do siatki gospodarzy skierował Tomasz Bieleń i było już 2:0. Kilka minut później ten sam zawodnik podwyższył stan rywalizacji, a wynik pierwszej połowy ustalił Kacper Ciechelski, który skutecznie egzekwował rzut karny.

Druga połowa toczyła się już w wolniejszym tempie, co miało swoje przełożenie na atrakcyjność spotkania. Jako pierwsi w drugiej odsłonie zaatakowali zawodnicy Mieszka Ruszowice, którzy wpisali się na listę strzelców po trafieniu Szymona Rychlika. Kilkanaście minut później głogowianie odpowiedzieli bramką Daniela Kozaka, a ostatnie słowo należało do miejscowych, a konkretnie Dawida Pielaka, który zaliczył trafienie na 2:5. Bramka ta nie pomogła miejscowym w utrzymaniu miejsca w legnickiej klasie okręgowej i zawodnicy Mieszka Ruszowice rozpoczną kolejne rozgrywki w gronie zespołów A-klasowych.

Awans rezerw Chrobrego Głogów do czwartej ligi sprawił, że zespół ten powrócił na ten poziom rozgrywkowy po czterech latach przerwy. Poprzednia przygoda pomarańczowo-czarnych nie należała do udanych, co sprawiło, że nasz zespół został zdegradowany do klasy okręgowej. Wówczas piłkarze Chrobrego II Głogów zajęli przedostatnie miejsce w tabeli, wyprzedzając jedynie MKS Szczawno Zdrój. Tym razem podopieczni Jarosława Helwiga będą chcieli się utrzymać w czwartej lidze przez dłuższy czas i mamy nadzieję, że uda się tego dokonać.

Mieszko Ruszowice – Chrobry II Głogów 2:5 (0:4)
Bramki:  0-1 Łętkowski (32), 0-2 Bieleń (35), 0-3 Bieleń (39), 0-4 Ciechelski (41-karny), 1-4 Rychlik (52), 1-5 Kozak (68), 2-5 Pielak (83)

Mieszko Ruszowice: Kowalski – Olszanowski (84 Zych), Kaźmierski, Wośkowiak, Woszczyński – Strzelecki, Pielak, Guz, Bigos – Rychlik, Szuszkiewicz

Chrobry Głogów: Rzepecki (72 Tyźlik) – Murdzek, Rybak (66 Delestowicz), Oruba (62 Żak), Kuczer, Ciechelski, Ratajewski (73 Helwig), Kozak, Łętkowski, Radliński, Bieleń (62 Gil)

Sędziowali: Marcin Nawracaj (główny),  Adrian Skorupa i Mirosław Majcher (asystenci) – delegatura Lubin