Remis w pierwszym sparingu piłkarzy Chrobrego Głogów

0
1076

Remisem 1:1 zakończył się sparingowy mecz pomiędzy piłkarzami pierwszoligowego Chrobrego Głogów a występującego w T-Mobile Ekstraklasie Piasta Gliwice. Bramkę dla głogowian zdobył Damian Sędziak, natomiast dziesięć minut przed końcem wyrównał były zawodnik pomarańczowo-czarnych, Daniel Ciechański.

Chrobry Głogów zmierzył się z Piastem Gliwice podobnie jak rok temu. W lipcu 2014 roku podopieczni trenera Ireneusza Mamrota pewnie pokonali wyżej notowanego rywala 4:1. Choć wyniki w meczach sparingowych są zazwyczaj sprawą drugorzędną, to wysokie zwycięstwo mogło wpłynąć mobilizująco na głogowski zespół.

Tym razem, w Wałbrzychu, dwunasta drużyna ostatniego sezonu T-Mobile Ekstraklasy postawiła Chrobremu trudniejsze warunki i to ona dominowała przez większą część spotkania. Gdy wydawało się, że drużyna Piasta Gliwice jest bliższa strzelenia bramki, w ostatnich sekundach pierwszej połowy błąd defensywy wykorzystał Damian Sędziak. Pomocnik Chrobrego Głogów uderzał „na raty”, ale ostatecznie znalazł drogę do bramki Rafała Leszczyńskiego i pomarańczowo-czarni objęli prowadzenie.

W drugiej połowie meczu ekstraklasowy rywal nadal przeważał, jednak nie potrafił tego udokumentować zdobyciem bramki. Co nie udało się kolegom przez osiemdziesiąt minut gry, wyszło Danielowi Ciechańskiemu. Były napastnik Chrobrego Głogów, a obecnie zawodnik Piasta Gliwice uderzył w taki sposób, że piłka znalazła się w bramce biało-czerwonych. Ten sam zawodnik miał jeszcze okazje do podwyższenia stanu rywalizacji, ale ostatecznie sparing zakończył się remisem 1:1.

W pomarańczowo-czarnych barwach wystąpiło kilku testowanych zawodników. W przerwie meczu Sławomira Janickiego zastąpił 22-letni Karol Szymański, w przeszłości bramkarz młodzieżowych drużyn Lecha Poznań, a ostatnio golkiper Jaroty Jarocin. W drugiej połowie na boisku pojawili się także Waldemar Gancarczyk (reprezentował barwy Chrobrego Głogów w rundzie jesiennej sezonu 2013/2014) oraz 20-letni Patryk Malinowski z Jagiellonii Białystok. Ponadto trener Ireneusz Mamrot wprowadził na boisko zawodników rezerw – Jakuba Małuckiego i Kamila Łętkowskiego.

Kolejny test-mecz piłkarzy Chrobrego Głogów już w najbliższą środę. Rywalem będzie KKS Kalisz. Początek meczu o godz. 18:00 na II płycie głogowskich obiektów.

Chrobry Głogów – Piast Gliwice 1:1 (1:0)
Damian Sędziak 45 – Daniel Ciechański 80

Chrobry Głogów: 12. Sławomir Janicki (46 Szymański) – 21. Krzysztof Ziemniak (46 Robert Pisarczuk), 20. Damian Byrtek (46 Michał Michalec), 24. Łukasz Bogusławski (66 Małucki), 22. Adam Samiec (46 Karol Hodowany) – 4. Michał Bednarski (70 Maciej Rybak), 10. Marcel Gąsior, 8. Wołodymyr Hudyma (46 Gancarczyk), 17. Damian Sędziak (46 Dominik Kościelniak), 13. Igor Szopa (46 Malinowski) – 18. Maciej Górski (70 Kamil Łętkowski).

Piast Gliwice: 12. Rafał Leszczyński – 6. Piotr Kwaśniewski, 14. Adrian Klepczyński, 27. Patryk Dziczek, 11. Paweł Moskwik – 7. Patrick Dytko (75, 95. Daniel Ciechański), 18. Marcin Pietrowski, 24. Jakub Kuzdra (46, 28. Kornel Osyra), 4. Karol Angielski (46, 17. Cezary Demianiuk), 21. Gerard Badía (75, 24. Jakub Kuzdra) – 19. Josip Barišić (46, 15. Sebastian Musiolik).