Porażka piłkarzy Miedzi Legnica w Czechach

0
1374
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Piłkarze pierwszoligowej Miedzi Legnica polegli w sparingowym meczu z FC Hradec Králové 0:1. W rozegranym w Czechach spotkaniu legniczanie wystąpili w nieco eksperymentalnym składzie, co miało przełożenie na wynik końcowy. Jedyna bramka meczu padła sześć minut po przerwie. Kolejnym rywalem podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza będzie Raków Częstochowa.

Legniczanie wystąpili w sobotę bez kilku podstawowych zawodników. Na murawie zabrakło przeziębionego Wojciecha Łobodzińskiego oraz Rumena Trifonowa, który ma złamany nos. Ponadto w meczu z czeskim drugoligowcem nie zagrał Artjom Artjunin, który skręcił staw skokowy. Swoją szansę w Czechach otrzymał 19-letni defensywny pomocnik Damian Rasak. Póki co nie zapadła jednak decyzja, czy zawodnik zostanie w Legnicy.

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem walki w środkowej strefie boiska. Oba zespoły skupiły się bardziej na defensywie, przez co niewiele działo się pod bramkami. Jedyne trafienie padło sześć minut po zmianie stron. Na listę strzelców wpisał się Daniel Trubac, który strzałem z pięciu metrów pokonał Pawła Kapsę.

Miedź mogła wyrównać w 88. minucie po strzale Igora Subbotina. Uderzenie głową wybronił jednak golkiper Czechów i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem czwartej drużyny czeskiej drugiej ligi.

Sobotni mecz był trzecim zimowym sparingiem legniczan. Wcześniej podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonali Górnik Zabrze (3:0), a także przegrali z SFC Opava 2:3. Kolejny test-mecz zawodnicy Miedzi rozegrają w najbliższą środę w Wałbrzychu. Wówczas przeciwnikiem będzie Raków Częstochowa. Będzie to ostatni sparing przed wyjazdem na blisko dwutygodniowy obóz w Turcji. Po powrocie do kraju legniczanie zmierzą się z Odrą Opole (27 lutego) i będzie to próba generalna przed wznowieniem walki o ligowe punkty. 4 marca Miedzianka zagra na wyjeździe z Chrobrym Głogów, natomiast tydzień później do Legnicy przyjedzie Zawisza Bydgoszcz.

FC Hradec Králové – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

Bramka: Trubac 51.

HRADEC: Ottmar – Chleboun, Malinsky, Zorvan, Vlkanova, Cerny, Krmas, Mares, Plasil, Vobejda, Trubac. Grali także: Nosek, Kratky, Janousek, Schwarz, Shejbal, Pazler, Javurek.

Miedź: Smug – Bartczak, Midzierski, Telichowski, Gorskie – Rasak, Daniel, Garguła, Ślusarski, Gancarczyk – Labukas.

Druga połowa: Kapsa – Gorskie, Stasiak, Lafrance, Telichowski – Garuch, Łuszkiewicz, Cierpka, Chrzanowski, Krauz – Subbotin.