Porażka i zwycięstwo SPR Chrobrego Głogów na początek Szczypiorno Cup

0
1219

W Kaliszu odbywa się kolejna edycja turnieju piłki ręcznej Szczypiorno Cup. Udział w imprezie biorą szczypiorniści SPR Chrobrego Głogów, którzy rozpoczęli zmagania od porażki z KS Azotami Puławy. W drugim meczu turnieju głogowianie poradzili sobie z pierwszoligowym zespołem z Ostrowa Wielkopolskiego.

Pierwszym rywalem SPR Chrobrego Głogów były KS Azoty Puławy. Brązowi medaliści poprzedniego sezonu PGNiG Superligi Mężczyzn okazali się trudnym rywalem dla podopiecznych Jarosława Cieślikowskiego. Początek meczu wypadł jednak na korzyść drużyny z naszego miasta. Głogowianie dobrze radzili sobie z obrońcami wywalczonego przed rokiem trofeum i po dwudziestu minutach prowadzili różnicą czterech bramek. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 14:14.

Po zmianie stron Azoty Puławy zdecydowanie poprawiły grę w defensywie. Świetnymi interwencjami popisywał się Wadim Bogdanow, który dodatkowo wpisał się na listę strzelców. Trzecia drużyna poprzedniego sezonu w lidze dominowała na parkiecie i wygrała cały mecz 29:22.

Azoty: Bogdanow 1, Koszowy – Łyżwa 6, Przybylski 5, Masłowski 4, Petrovsky 3, Skrabania 3, Prce 2, Kuchczyński 1, Kubisztal 1, Grzelak 1, Kowalczyk 1, Sobol 1, Śliwiński.
Karne: 5/7.
Kary: 8 min.

SPR Chrobry: Kapela, Stachera – Krzysztofik 6, Sadowski 4, Płócienniczak 3, Sobut 3, Biegaj 3, Tylutki 2, Kubała 1, Miszka, Pawłowski, Bajor, Gujski, Rydz.
Karne: 2/5.
Kary: 10 min.

W drugim meczu turnieju rywalem SPR Chrobrego Głogów była pierwszoligowa Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Zespół trenera Cieślikowskiego bardzo szybko ustawił sobie ten mecz. Od pierwszych minut przewaga głogowian wynosiła 2-3 bramki, natomiast później udało się rzucić sześć bramek, na co rywale nie odpowiedzieli ani jednym trafieniem. Już do przerwy głogowski zespół wygrywał ośmioma bramkami.

W drugiej połowie również więcej do powiedzenia miał SPR Chrobry. W pewnym momencie przewaga wynosiła nawet 12 trafień, jednak pod koniec Ostrovia zdołała zniwelować straty, rzucając kilka bramek. Wynik ani przez moment nie był zagrożony. Głogowianie kontrolowali grę i zasłużenie zwyciężyli całe spotkanie 33:27.

Kolejnym rywalem SPR Chrobrego Głogów będzie zwycięzca meczu Pogoni Handball Szczecin z MKS Kalisz.

SPR Chrobry: Stachera, Kapela – Biegaj 7, Sadowski 7, Kubała 5, Pawłowski 3, Tylutki 3, Bajor 2, Rydz 2, Krzysztofik 2, Miszka 1, Gujski 1, Płócienniczak, Sobut.
Karne: 3/4.

Ostrovia: Piskorski, Matuszczak – Krzywda 5, Staniek 4, Klara 4, Tomczak 3, Stempniak 2, Wesolek 2, Wojkowski 1, Jedwabny 1, Wojciechowski 1, Olszyna 1, Kuśmierczyk 1, Gajek 1, Brychcy 1.