Piłka nożna: Rezerwy Miedzi Legnica lepsze od polkowiczan

0
1399

Wysokim zwycięstwem rezerw Miedzi Legnica zakończyło się spotkanie drugiej kolejki piłkarskiej III ligi. Drugi zespół legniczan rywalizował z KS KGHM Zanam Polkowice, a ostateczny rezultat meczu to 4:1. Podopieczni Piotra Jacka tymczasowo objęli prowadzenie w ligowej tabeli, natomiast polkowiczanie w dwóch meczach nie wywalczyli ani jednego punktu.

W pierwszej ligowej kolejce zespół Miedzi II Legnica zremisował na własnym stadionie z BKS-em Stal Bielsko-Biała, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W samej końcówce rozstrzygnęło się też spotkanie polkowiczan, którzy przegrali przed własną publicznością z GKS-em 1962 Jastrzębie Zdrój 1:2. Po dzisiejszym meczu legniczanie mają więc w swoim dorobku cztery oczka i przynajmniej przez jakiś czas rozsiadają się w fotelu lidera rozgrywek.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczęło się w 32. minucie, kiedy na listę strzelców wpisał się Mateusz Cieślik. Do przerwy była to jedyna bramka spotkania i do szatni legniczanie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem. Kilka minut po zmianie stron było już 2:0. Tym razem golkipera KS KGHM Zanam Polkowice pokonał Mateusz Zatwarnicki. Zawodnicy trenera Jarosława Pedryca odpowiedzieli na kwadrans przed końcem. Piłkę do siatki skierował Wojciech Galas, natomiast niedługo potem polkowiczanie trafili w poprzeczkę.

W końcówce meczu sprawdziło się jednak stare piłkarskie porzekadło, mówiące o tym, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Najpierw na 3:1 podwyższył Lucjan Zieliński, a chwilę później wynik spotkania ustalił Łukasz Chodyga. Rezerwy Miedzi Legnica zwyciężyły więc 4:1 i dopisały do swojego konta cenne trzy punkty. Polkowiczanie zanotowali natomiast drugą porażkę w drugim meczu i zajmują aktualnie ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Na pierwsze punkty w nowym sezonie zespół trenera Pedryca musi poczekać przynajmniej tydzień.

W trzeciej kolejce Miedź II Legnica zagra na wyjeździe z Unią Turza Śląska, natomiast KS KGHM Zanam Polkowice podejmie na własnym boisku BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkania tej serii gier zostaną rozegrane 13 oraz 14 sierpnia.

Miedź II Legnica – KGHM Zanam Polkowice 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Cieślik 32, 2:0 Zatwarnicki, 3:1 L. Zieliński 90, 4:1 Chodyga 90.

Miedź II: Piotrowski – Brożyna, Miazga, Woźniczka, Dyrda (55. Chodyga), Wójcik, Krawczun, Gardzielewicz (46. L. ZIeliński), Zatwarnicki, Matwiejko (67. Poręba), Cieślik (89. Szwedyk).

KGHM Zanam: Primel – Krasiński, Sworaczyk, Magdziak, Zawadzki (87. Surożyński), Fryzowicz, Konefał (55. Kobiela), Wacławczyk, Karmelita, Galas (81. Famulski), Szuszkiewicz.