Udany rok MKS Piast Głogów

0
1066

Lekkoatleci z MSK Piast Głogów mają za sobą bardzo udany rok. Zawodnicy odnotowali wiele startów w zawodach, w których wywalczyli liczne miejsca na podium, brali udział w aż trzech obozach szkoleniowo–wypoczynkowych, uczestniczyli w realizowanym w Głogowie programie ”Dolny Śląsk dla Królowej Sportu”, a to wszystko podczas zaledwie dwóch okresów startowych, które miały miejsce w roku 2014.

Lekkoatleci z Piasta Głogów mają za sobą bardzo udany rok. Młodzi sportowcy uzyskali nowe rekordy życiowe, a ich zmagania zostały poparte wieloma medalami na imprezach rangi mistrzowskiej. W startach na stadionie w połączeniu z sezonem halowym jeszcze nigdy nie wywalczono tylu miejsc medalowych – 19 medali z mistrzostw dolnośląskich, 3 medale z makroregionalnych mistrzostwa (dwa województwa) 2 medale z mistrzostw Polski – wylicza trener głogowskich lekkoatletów Tadeusz Karpowicz.

Łącznie głogowianie zgromadzili 27 pkt w podsumowaniu PFS za sport młodzieżowy (2013-14). Podczas halowych mistrzostw Polski w Spale srebrny medal w trójskoku wywalczył Rafał Burzak, a tuż za podium uplasował się Sergiusz Mazan, natomiast VI lokatę zajął Huber Białowąs.

Wśród zawodów odbywających się na stadionie głogowscy lekkoatleci z Piasta startowali m.in. w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, podczas której odbyły się mistrzostwa Polski juniorów, głogowianin Sergiusz Mazan również w trójskoku wywalczył brązowy medal, natomiast Rafał Burzak zajął wysokie 5 miejsce.

Nie tylko sportowcy z głogowskiego klubu Piast w minionym roku mieli okazję uprawiać lekkoatletykę. Za sprawą realizowanego w naszym mieście programu ”Dolny Śląsk dla Królowej Sportu” uczniowie szkół podstawowych również mieli taką możliwość. Powstała nawet nowa grupa dzieci stale uczestniczących w szkoleniu sportowym ukierunkowanym na lekką atletykę. Odbyły się zawody z cyklu „Piątki Lekkoatletyczne” (6 edycji), a podczas zawodów regionalnych w Głogowie gościli także najmłodsi lekkoatleci z naszego województwa.

W roku 2014 zorganizowano także 3 obozy szkoleniowo-wypoczynkowe, zawodnicy Piasta startowali również w aż 28 mityngach i zawodach mistrzowskich w kraju i zagranicą.

Podsumowując cały rok 2014 ( dwa okresy startowe: halowy i letni ) można stwierdzić że dla zawodników Piasta był szczególnie udany z powodu wyraźnego wzrostu poziomu sportowego –  mówi Tadeusz Karpowicz.