Pływanie: Wankan Legnica i UKS Delfinek z medalami w Osiecznicy

0
1792

W miniony weekend Osiecznica była gospodarzem III Zawodów Pływackich o Puchar Wójta Gminy Osiecznica. Łącznie w imprezie wystartowało 253 pływaków z całej Polski, a wśród rywalizujących nie zabrakło reprezentantów legnickich klubów. Zarówno Wankan, jak i UKS Delfinek zakończyły zawody z pokaźnym dorobkiem medalowym.

UKS Delfinek wywalczył w Osiecznicy jedenaście krążków. Na dorobek ten złożyły się trzy złota, cztery srebra oraz cztery medale koloru brązowego. Najwięcej powodów do zadowolenia ma Wiktor Staszak, który na podium stanął czterokrotnie. Zawodnik wywalczył złota na dystansie 50 metrów stylem klasycznym i 100 metrów stylem grzbietowym oraz srebra na 50 m stylem grzbietowym i 100 metrów stylem klasycznym.

Dwa medale padły też udziałem Aleksandry Kurleto, która była pierwsza na dystansie 100 metrów stylem motylkowym oraz trzecia na 100 metrów stylem klasycznym. Dwa krążki wywalczył również Paweł Korczak, który stanął na drugim stopniu podium wyścigu na 50 metrów stylem klasycznym, a także sięgnął po brąz na 100 metrów stylem klasycznym. Ponadto srebrny i brązowy medal wywalczył Wojciech Chrenowski (100 metrów stylem zmiennym i 50 metrów stylem grzbietowym), a miejsce na najniższym stopniu podium wypływał dodatkowo Kacper Wołczak, który rywalizował na 50 metrów stylem dowolnym.

W Osiecznicy medale zdobył też legnicki Wankan. Zawodnicy tego klubu rozpoczęli w Osiecznicy przygotowania do Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków, które odbędą się w Olsztynie oraz Mistrzostw Polski 15-latków w Gorzowie Wielkopolskim. Pływacy Janusza Widomskiego zdobyli łącznie 43 medale.

Organizatorami zawodów był GOSiR Osiecznica oraz Klub Pływacki Harpun Osiecznica.

Pływacy Wankana Legnica osiągnęli następujące rezultaty sportowe:
Rocznik 2007:
Anna Kulas:
25 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:20.07 s – rekord życiowy
25 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:23.09 s – rekord życiowy – miejsce III
25 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:22.75 s – rekord życiowy – miejsce I
25 m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0:27.28 s – rekord życiowy –

Maja Matuszewska:
25 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:23.16 s – rekord życiowy – miejsce III
25 m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0:27.99 s – rekord życiowy

Dominika Możdżan:
25 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:19.35 s – rekord życiowy – miejsce II
25 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:22.60 s – rekord życiowy – miejsce II
25 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:23.34 s – rekord życiowy
25 m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0:26.76 s – rekord życiowy – miejsce III

Liza Szymańska:
25 m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0:22.81 s – rekord życiowy – miejsce II

Dominika Chmielowiec:
100m stylem klasycznym uzyskując rezultat 1:39.49 s – rekord życiowy – miejsce II
100m stylem zmiennym uzyskując rezultat 1:27.49 s – rekord życiowy
100 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 1:26.62 s – rekord życiowy
50m stylem klasycznym uzyskując rezultat 0;44.92 s – rekord życiowy – miejsce II

100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 1:14.03 s – miejsce II
100m stylem klasycznym uzyskując rezultat 1:31.95 s – rekord życiowy – miejsce I
100m stylem zmiennym uzyskując rezultat 1:23.08 s – rekord życiowy – miejsce II
100 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 1:21.05 s – miejsce II
100 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 1:27.93 s – rekord życiowy

Rocznik 2003:
Oliwia Gąsior:
50 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:34.81 s – rekord życiowy – miejsce I
100m stylem klasycznym uzyskując rezultat 1:30.46 s – rekord życiowy – miejsce III

Filip Kaczmarek:
50 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 0:26.72 s – rekord życiowy – miejsce III
100 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 1:07.58 s – rekord życiowy – miejsce II
100 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 1:08.55 s – rekord życiowy – rekord klubu

Kacper Rosiński-Lis:
100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 1:10.48 s – rekord życiowy
100m stylem klasycznym uzyskując rezultat 1:33.50 s – rekord życiowy
100 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 1:20.94 s – rekord życiowy
100 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 1:16.81 s – rekord życiowy

Paulina Wielińska:
100 m stylem dowolnym uzyskując rezultat 1:03.90 s – rekord życiowy – miejsce II
100m stylem klasycznym uzyskując rezultat 1:22.39 s– miejsce I
100m stylem zmiennym uzyskując rezultat 1:10.43 s – rekord życiowy – miejsce I – rekord klubu

Julita Węglicka:
50 m stylem grzbietowym uzyskując rezultat 0:34.93s – rekord życiowy – miejsce II
50 m stylem motylkowym uzyskując rezultat 0:32.72 s – rekord życiowy

Sztafety kobiet: 4 x 50m stylem dowolnym uzyskując czas 1:57.62 s – miejsce I
W składzie: Patrycja Faryna, Julita Węglicka, Karolina Ciesiul i Kornelia Fiedkiewicz.

Sztafety kobiet: 4 x 50m stylem zmiennym uzyskując czas 2:10.18 s – miejsce I

Sztafety kobiet: 4 x 50m stylem dowolnym uzyskując czas 2:19.06 s – REKORD KLUBU
W składzie: Weronika Nowak, Natalia Grzyb, Dominika Chmielowiec, Jadwiga Węglicka.