Piłkarze Chrobrego Głogów wygrali ostatni sparing przed ligą

0
1288

Dzień po prezentacji drużyn Chrobrego Głogów pomarańczowo-czarni zagrali towarzyski mecz z MKS-em Kluczbork. Spotkanie pierwszoligowców podzielono na trzy 45-minutowe części. Głogowianie wygrali ostatecznie 3:2. Na listę strzelców wpisali się Mateusz Machaj, Maciej Górski oraz Michał Bednarski.

Sobotni sparing był dla podopiecznych Ireneusza Mamrota ostatnim testem przed wznowieniem walki na ligowych boiskach. Już 4 marca pomarańczowo-czarni zagrają na własnym stadionie z Miedzią Legnica. Pojedynek z MKS-em Kluczbork był więc próbą generalną przed derbową konfrontacją. Kluczborczanie, podobnie jak Chrobrym, występują na zapleczu Ekstraklasy. W bieżących rozgrywkach głogowianie mierzyli się z tym rywalem dwukrotnie i odnieśli dwa zwycięstwa.

Strzelanie w sobotnim sparingu rozpoczął w 20. minucie Mateusz Machaj. Dziewięć minut później podwyższył Maciej Górski, który jest w tym sezonie prawdziwym katem drużyny z Kluczborka. W ligowych starciach napastnik Chrobrego Głogów strzelił przeciwko temu rywalowi łącznie pięć bramek, natomiast dziś dołożył gola w meczu kontrolnym. Pierwsza część gry zakończyła się prowadzeniem głogowian 2:0.

Po zmianie stron dwukrotnie odpowiedzieli rywale. W 76. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Niziołek, natomiast dwie minuty przed końcem do remisu doprowadził Marcin Nowacki. Po dwóch częściach gry był więc remis 2:2 i o wszystkim miała zadecydować 45-minutowa dogrywka. W niej lepsi okazali się podopieczni Ireneusza Mamrota. W 125. minucie golkipera gospodarzy pokonał Michał Bednarski i pomarańczowo-czarni wygrali 3:2.

Mecz z MKS-em Kluczbork był ostatnim zimowym sparingiem piłkarzy Chrobrego Głogów. W piątek zespół zagra na stadionie przy Wita Stwosza o pierwsze tegoroczne punkty w lidze. Rywalem będzie Miedź Legnica. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18:00.

MKS Kluczbork 2-3 Chrobry Głogów
Rafał Niziołek 76 (k), Marcin Nowacki 88 – Mateusz Machaj 20, Maciej Górski 29, Michał Bednarski 125

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk – Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz – Tomasz Swędrowski, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki, Piotr Madejski, Kamil Kuczak – Maciej Kowalczyk. Grali także: Rafał Niziołek, Piotr Giel, Michał Szewczyk, Bartłomiej Olszewski, Krystian Rudnicki, Adrian Droszczak, Łukasz Uszalewski, Paweł Gierak, Radosław Kursa, Sebastian Deja, Michał Kojder.
Chrobry Głogów: Karol Szymański – Michał Ilków-Gołąb, Kevin Lafrance, Mateusz Długołęcki, Adam Samiec, Mateusz Machaj, Szymon Drewniak, Dominik Kościelniak, Robert Pisarczuk, Łukasz Szczepaniak, Maciej Górski. Grali także: Mariusz Rzepecki, Michał Michalec, Gracjan Horoszkiewicz, Karol Hodowany, Mateusz Dobrakowski, Michał Bednarski, Marcel Gąsior, Damian Sędziak, Maciej Rybak, Bartosz Machaj, Wiktor Kobiela.