Piłkarki Miedzi Legnica rozpoczęły rywalizację w grupie mistrzowskiej

0
1292
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

W miniony weekend piłkarki Miedzi Legnica rozegrały pierwszy mecz w trzecioligowej grupie mistrzowskiej. Podopieczne trenera Rafała Sarnickiego rozbiły na wyjeździe Polonię-Stal Świdnica 5:0, jednak nie wystarczyło to do przodownictwa w ligowej tabeli. W najbliższy weekend legniczanki pojadą do Jeleniej Góry.

Piłkarki Miedzi Legnica w bardzo dobrym stylu przebrnęły przez pierwszą część dolnośląskiej grupy II, wygrywając wszystkie sześć spotkań. Legnicki zespół zdobył w nich aż 39 bramek, czym udowodnił swoją dominację w lidze. Pierwszym rywalem podopiecznych Rafała Sarnickiego w grupie mistrzowskiej była Polonia-Stal Świdnica, z którą legniczanki w tym sezonie już grały. Zawodniczki Miedzianki rozbiły wówczas ekipę ze Świdnicy 7:1.

Pierwsza połowa meczu nie wskazywała na taki pogrom. Legniczanki strzeliły przed przerwą tylko jedną bramkę, kiedy w już w 3. minucie gry na listę strzelców wpisała się Wiktoria Kudyba. Po zmianie stron piłkarki Miedzi złapały wiatr w żagle i szybko podwyższyły na 2:0 po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Elizy Ostrowskiej. Dwie minuty później kolejną bramkę dołożyła Julita Firuta i legniczanki znalazły się w komfortowej sytuacji.

Nie był to jednak koniec strzeleckich popisów podopiecznych trenera Sarnickiego. W 52. minucie ta sama zawodniczka podwyższyła stan rywalizacji na 4:0, natomiast dzieła zniszczenia dopełniła Karolina Naporowska, która precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę nie dała szans bramkarce Polonii-Stali Świdnica.

Legniczanki udanie zainaugurowały zmagania w grupie mistrzowskiej i są aktualnie wiceliderkami tabeli. Pierwsze miejsce zajmuje Bielawianka Bielawa, która przed własną publicznością rozbiła Kolektyw Radwanice 10:0. W najbliższy weekend podopieczne Rafała Sarnickiego zmierzą się z Akademią Orlik Jelenia Góra. Legnicki zespół mierzył się z jeleniogórzankami we wrześniu, wygrywając na ich boisku 3:1. Przed własną publicznością Miedź zagra w weekend 16-17 kwietnia. Do Legnicy przyjedzie wówczas Kolektyw Radwanice.

W grupie mistrzowskiej rywalizują także piłkarki Zagłębia II Lubin. W dolnośląskiej grupie spadkowej występują natomiast Sukces Gmina Osiecznica, Grom Udanin, Piast Nowa Ruda, LUKS Ziemia Lubińska, KS Oława, Czarni-Jelcz Laskowice, Chrobry Głogów, a także AZS III Wrocław. Zmagania tych drużyn rozpoczną się już w nadchodzący weekend.

Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 0:5 (0:1)

Bramki Miedzi: Wiktoria Kudyba, Eliza Ostrowska, Julita Firuta, Karolina Naporowska.

Miedź Legnica: Walter – Ostrowska, Achcińska (16. Bajsarowicz), Kowalik, Maskiewicz, Kowalewska, Mętel, Cybulska, Firuta (60. Bierowiec), Kudyba (75. Kaleta), Naporowska (70. Urbaniak).