Piłkarki Chrobrego Głogów nadal bez porażki

0
1208

Cztery mecze i dziesięć punktów – tak wygląda wiosenny dorobek młodych piłkarek Chrobrego Głogów, które rywalizują w grupie spadkowej dolnośląskiej trzeciej ligi. Pomarańczowo-czarne wygrały w miniony weekend na własnym boisku z KS Oława 2:1 i zajmują aktualnie trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Mecz z KS Oława był czwartym wiosennym starciem piłkarek Chrobrego Głogów. Młode pomarańczowo-czarne zanotowały wcześniej zwycięstwa z Gromem Udanin i LUKS Ziemią Lubińską, a także podzieliły się punktami z Piastem Nowa Ruda. W niedzielę głogowianki zagrały kolejne spotkanie, a tym razem rywalem był sąsiad z ligowej tabeli.

Zawodniczki Chrobrego Głogów rozpoczęły od mocnych ataków i efekt w postaci bramki przyszedł już w 8. minucie. Wówczas strzałem z dystansu popisała się Paulina Anioł i podopieczne Artura Przybyła mogły świętować jednobramkowe prowadzenie. Zespół z Oławy nastawiał się głównie na kontry, ale taktyka ta pozwoliła im doprowadzić do wyrównania. W 22. minucie na listę strzelców wpisała się zawodniczka przyjezdnych i było 1:1.

W drugiej połowie widoczny był brak sił w obu zespołach. Wyrównane spotkanie i walka o każdą piłkę sprawiły, że drużyny opadły z sił. Kluczowa okazała się ławka rezerwowych. Oławianki przyjechały do Głogowa bez zmienniczek i wyraźnie to odczuły, natomiast zmiany przeprowadzone przez trenera Artura Przybyła pozwoliły wnieść nieco świeżości w boiskowe poczynania. W 69. minucie pomarańczowo-czarne dopięły swego. Na listę strzelców wpisała się Kamińska i drużyna z Głogowa znów objęła prowadzenie.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i komplet punktów pozostał w naszym mieście. Dla młodych zawodniczek Chrobrego Głogów było to czwarte spotkanie na wiosnę bez porażki. Kolejnym rywalem głogowianek będą Czarni Jelcz-Laskowice. Spotkanie to zaplanowano na 14 maja. Na swój stadion podopieczne Artura Przybyła powrócą pod koniec maja.

CHROBRY GŁOGÓW – KS OŁAWA 2:1 (1:1)
Bramki (Chrobry): Anioł 8, Kamińska 69.
Chrobry: Wodnicka – Gniewosz, Anioł, Więdłocha, Wróbel, Momot, Szperlik, Tomczyk (78. Grell), Adamska (52. Jacheć), Franas (35. Kamińska (70. Wierzbicka)), Chrupcała (50. Lasota).