Piłka nożna: Polkowiczanie lepsi w pucharowych derbach

0
1267

Piłkarze trzecioligowego KS KGHM Zanam Polkowice awansowali do III rundy Okręgowego Pucharu Polski. Podopieczni Jarosława Pedryca pokonali w środowym spotkaniu rezerwy Chrobrego Głogów, dzięki czemu zapewnili sobie udział w kolejnej fazie rozgrywek. Bramki dla polkowiczan zdobywali Dawid Wacławczyk, Mateusz Surożyński oraz Krzysztof Drzazga.

Mimo, że mecz był rozgrywany w Głogowie, faworytem byli polkowiczanie. KS KGHM Zanam Polkowice to lider trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej i zespół, który powinien liczyć się w walce o promocję do wyższej ligi. Beniaminkiem w swoich rozgrywkach są także rezerwy Chrobrego Głogów, jednak zespół występuje jedną klasę niżej (IV liga) i mimo atutu własnego boiska, w środowym meczu więcej szans dawano rywalom. Każdy inny rezultat niż awans zespołu z Polkowic byłby uznany za sporą niespodziankę.

Trener Jarosław Pedryc postawił od pierwszych minut na zawodników, którzy nie są kluczowymi postaciami i rywalizują o miejsce w wyjściowej jedenastce. Już od pierwszych minut zarysowała się przewaga polkowickiego zespołu, jednak nie miało to przełożenia na wynik. Pierwsze czterdzieści pięć minut nie obfitowało w wielkie emocje na bocznym boisku Chrobrego Głogów i do przerwy oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie. Polkowiczanie stworzyli sobie kilka okazji do zdobycia bramki, jednak zawodziła skuteczność lub na drodze stawał Mariusz Rzepecki.

W drugiej połowie nadal przeważali polkowiczanie, jednak czas upływał, a tablica cały czas wskazywała bezbramkowy remis. W 60. minucie trener Jarosław Pedryc przeprowadził aż sześć zmian i wprowadził na boisko zawodników, którzy stanowią o sile zespołu w rozgrywkach ligowych. Na murawie pojawił się m.in. najlepszy strzelec polkowickiego zespołu, Krzysztof Drzazga.

Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już niecałą minutę później drogę do bramki Mariusza Rzepeckiego znalazł Dawid Wacławczyk, który precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Dla polkowickiego piłkarza był to pierwszy kontakt z piłką, gdyż chwilę wcześniej zameldował się na boisku, zastępując Wojciecha Galasa. Pięć minut później przyjezdni podwyższyli prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Surożyński. Głogowianie grali ambitnie i szukali szans na złapanie kontaktu. Sztuka ta powiodła się po trafieniu Tomasza Bielenia, który zniwelował straty i dał nadzieję głogowskiej drużynie na korzystny wynik. Kwadrans przed końcem goście prowadzili już jednak 3:1. Mariusza Rzepeckiego pokonał Krzysztof Drzazga. Rezultat nie uległ już zmianie i piłkarze KS KGHM Zanam Polkowice zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski.

Chrobry II Głogów – KGHM ZANAM Polkowice 1:3 (0:0)
Bramki: Bieleń 72 – Wacławczy 61, Surożyński 66, Drzazga 75

Chrobry II Głogów: Rzepecki – Radliński, Małucki, Szymański, Kisiel, Rybak (46. Dobrakowski), Łętkowski (46. Nawrot), Ciechelski (46. Żak), Szczyrek, Bieleń, Lampa.

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Zawadzki (60. Szymik), Kasiński, Seta (60. Magdziak), Karpiński, Famulski, Galas (60. Wacławczyk), Surożyński, Rybarczyk (60. Fryzowicz), Kucharuk (60. Drzazga), Dziedzina (60. Bancewicz).