Miedź Legnica bezbramkowo remisuje z Wigrami Suwałki

0
1428

Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie 11. kolejki piłkarskiej pierwszej ligi pomiędzy Miedzią Legnica a Wigrami Suwałki. Przyjezdni mieli doskonałą okazję do zwycięstwa, jednak na początku drugiej połowy zmarnowali rzut karny. Dla legniczan było to kolejne z rzędu spotkanie bez wygranej.

Piątkowy mecz był konfrontacją drużyn, które na początku rozgrywek rozczarowują. Legniczanie, po wielu ruchach transferowych i sprowadzeniu doświadczonych graczy, mieli włączyć się do walki o najwyższe lokaty. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza zajmują jednak miejsce w dolnej części tabeli i grają poniżej oczekiwań kibiców. Nie najlepiej radzą sobie także piłkarze Wigier Suwałki. Remis w meczu z Miedzianką dał suwalczanom dwunasty punkt w sezonie, a to na chwilę obecną zapewnia im miejsce tuż nad strefą barażową.

Początek meczu należał do spokojnych i wyrównanych. Obie drużyny skupiły się na grze w defensywie, przez co brakowało sytuacji podbramkowych. Zmieniło się to w 25. minucie. Najpierw groźny strzał na bramkę przyjezdnych oddał Valerijs Sabala, ale na posterunku był golkiper Wigier Suwałki. Trzy minuty później zaatakowali goście z bieguna zimna, ale błędu defensywy nie wykorzystał Mateusz Żebrowski. Do przerwy było 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku gości, efektem czego był rzut karny podyktowany już dwie minuty po zmianie stron. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Bartkowski, ale zawodnik Wigier nie potrafił zmienić rezultatu meczu. Przyjezdni nadal dążyli do zdobycia bramki, jednak dobrze dysponowany był tego dnia bramkarz Miedzi Legnica, Dawid Smug.

W dalszej części spotkania atakowali podopieczni Ryszarda Tarasiewicza, jednak dobrze między słupkami bramki gości spisywał się Hieronim Zoch. Bez zarzutu grała również defensywa przyjezdnych, co sprawiło, że legniczanie nie zdołali zdobyć bramki i mecz zakończył się podziałem punktów.

Miedź Legnica – Wigry Suwałki 0:0

Miedź Legnica: Dawid Smug – Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak (52′ Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Midzierski, Keon Daniel, Adrian Cierpka, Yannick Kakoko, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk (80′ Marquitos), Valerijs Sabala (64′ Tadas Labukas).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch – Artur Bogusz, Łukasz Moneta (81′ Bartosz Biel), Dawit Makaradze, Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Damian Gąska, Mateusz Żebrowski (51′ Kamil Adamek), Łukasz Hanzel, Tomasz Jarzębowski (46′ Kamil Lauryn).

Żółte kartki: Adrian Łuszkiewicz, Marquitos (Miedź Legnica) oraz Tomasz Jarzębowski, Maciej Wichtowski, Artur Bogusz (Wigry Suwałki).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin).