Piłka nożna: Polkowiczanie lepsi od Unii Turza Śląska

0
1175

KS KGHM ZANAM Polkowice z pierwszym zwycięstwem na trzecioligowych boiskach. Podopieczni Jarosława Pedryca przerwali czarną serię i pokonali w środowym spotkaniu na własnym stadionie Unię Turza Śląska 2:0. Obie bramki dla gospodarzy padły w ostatnim kwadransie. Najpierw trafił Dawid Wacławczyk, a niedługo potem wynik meczu ustalił Mateusz Surożyński.

Polkowiczanie podchodzili do środowego spotkania mając na swoim koncie trzy porażki. Mecz z Unią Turza Śląska był więc idealny na przełamanie i tak się też stało. Podopieczni Jarosława Pedryca zapisali na swoim koncie pierwsze punkty w nowym sezonie, choć na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 77. minuty.

Gospodarze od początku atakowali bramkę rywala, jednak brakowało skuteczności, przez co długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Trzynaście minut przed końcem worek z bramkami rozwiązał Dawid Wacławczyk, który okazał się skutecznym egzekutorem rzutu wolnego. Pięć minut później było już 2:0. Tym razem do bramki gości trafił Mateusz Surożyński.

„Pierwsze trzy mecze graliśmy z naprawdę silnymi drużynami. Mamy młody zespół  – to są nowi zawodnicy. Przegrywaliśmy jedną bramką. Dzisiaj zaczyna wychodzić zza tych chmur słoneczko. Mam nadzieję, że teraz będzie częściej dla nas świeciło – zawodnicy będą podnosić swoje umiejętności i będziemy się wspólnie cieszyć ze zwycięstw. W dzisiejszym meczu założyliśmy, że najważniejsza jest defensywa, że nie możemy dopuścić do straty bramki. Do przerwy stworzyliśmy trzy klarowne sytuacje chociaż nie zamieniliśmy ich na bramkę. W drugiej połowie długo czekaliśmy na bramkę aż wreszcie się udało po rzucie wolnym. Na treningach pracujemy nad każdym elementem: strzałami, taktyką i znalezieniem się w takich sytuacjach bramkowych. Mam nadzieję, że z każdym meczem będzie lepiej bo dzisiaj brakuje jeszcze zimnej krwi” – skomentował zwycięstwo trener Jarosław Pedryc.

Wygrana z Unią dała polkowiczanom pierwsze punkty w nowym sezonie. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Pedryca będzie Olimpia Kowary (20 sierpnia, wyjazd). Na swój stadion KS KGHM ZANAM Polkowice powróci 27 sierpnia meczem z Lechią Dzierżoniów.

KGHM ZANAM Polkowice – Unia Turza Śląska 2:0 (0:0)
Bramki: Wacławczyk 77, Surożyński 83

KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Azikiewicz, Kasiński (46. Sworacki), Wacławczyk, Zawadzki, Galas, Karmelita, Fryzowicz (81. Rybarczyk), Wojciechowski, Szuszkiewicz (77. Surożyński), Kobiela (85. Famulski)

Unia Turza Śląska: Musioł – Bochenek, Radler, Kuczok, Glenc (58. Domin), Markiewicz, Staniczek, Sikorski, Gałęcki, Szymiczek, Kulczyk (73. Sitnik).