Szosowe MP: Medale orlików CCC Sprandi Polkowice

0
936

Dwa medale wywalczyli młodzi kolarze CCC Sprandi Polkowice w pierwszym dniu szosowych Mistrzostw Polski Sobótka – Strzelin Kondratowice 2015. Miejsca na podium zajęli Patryk Stosz i Michał Paluta, którzy zdobyli srebrny i brązowy krążek.

Obaj zawodnicy startowali w jeździe indywidualnej kategorii U23. Trasa liczyła 30 kilometrów, a jej start i meta zlokalizowane były w Strzelinie. Dla srebrnego medalisty, Patryka Stosza, był to jeden z pierwszych tegorocznych startów w jeździe na czas. Zawodnik nie wiedział, czego może się spodziewać po tej konkurencji, a zajęcie drugiej lokaty było dla niego pozytywnym zaskoczeniem. – „Praktycznie nie startowałem w jeździe na czas w tym sezonie – jedynie w drużynówce na Pucharze Narodów w Holandii – więc nie wiedziałem czego oczekiwać po tym starcie. Udało się wywalczyć drugie miejsce, co bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Nie spodziewałem się, że pojadę aż tak dobrze. Przed rokiem byłem 6., a w tym awansowałem na podium, zmniejszając też stratę do zwycięzcy. Ten progres cieszy” – powiedział.

Ze swojego przejazdu zadowolony jest również brązowy medalista szosowych Mistrzostw Polski, Michał Paluta: – „Przed wyścigiem liczyłem na to, że uda się powtórzyć złoto z kategorii junior, sprzed 2 lat. Niestety tym razem się nie udało. Wtedy trasa była bardziej pofałdowana, na której się lepiej czuję, a tu było płasko. Biorąc to pod uwagę mogę być bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniki. Sporę rolę odegrał dziś wiatr, ale jeśli o mnie chodzi, to czułem się dobrze jadąc na odcinkach z czołowym wiatrem. Co ciekawe, gdy wracałem z wiatrem w plecy, mój czas był praktycznie taki sam” – skomentował swój wynik zawodnik CCC Sprandi Polkowice.

Obaj zawodnicy wystartowali w drugiej turze, znając już czas piętnastu kolarzy. Michał Paluta ukończył przejazd z czasem 39:52 i przez pewien czas obejmował prowadzenie. Patryk Stosz do mety dojechał z czasem 39:41, a złoty medal przypadł ostatecznie Szymonowi Rekicie z LKK Warmia Biskupiec/Alto Pack. Stosz stracił do zwycięzcy 34 sekundy, natomiast Paluta 45. W czołówce znaleźli się też inni zawodnicy reprezentujący barwy CCC Sprandi Polkowice. Piąte miejsce wywalczył Jakub Kaczmarek, szósty był Piotr Brożyna, a dziewiąty Eryk Latoń.

Dwóch kolarzy CCC Sprandi Polkowice wystartowało natomiast w wyścigu elity. Mateusz Taciak ukończył 44-kilometrową trasę na szóstym miejscu, a Adrian Kurek jedną lokatę niżej. Wpływ na rezultat pierwszego z wymienionych miał z pewnością niedawny udział w Igrzyskach Europejskich w Baku oraz zmęczenie podróżą do Polski. Wygrał Marcin Białobocki z One Pro Cycling.

Dziś kolejny dzień mistrzostw. W Sobótce ze startu wspólnego pojadą niewidomi i niedowidzący oraz juniorzy i juniorki. Kolejny dzień upłynie pod znakiem rywalizacji ze startu wspólnego wśród orlików, orliczek i kobiet, natomiast na niedzielę zaplanowano wyścig ze startu wspólnego mężczyzn.