Ośmiobramkowa porażka MKS Zagłębia Lubin z Orlen Wisłą Płock

0
1325

Porażką lubinian 20:28 zakończyło się rozegrane w środę spotkanie 18. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn pomiędzy MKS Zagłębiem a Orlen Wisłą Płock. Wicemistrzowie kraju nie pozostawili złudzeń i pewnie sięgnęli po komplet punktów, już po pierwszej połowie prowadząc różnicą sześciu trafień.

Lubinianie po raz ostatni pokonali płocczan w 2009 roku, przegrywając od tego czasu 12 kolejnych spotkań. Orlen Wisła stała się więc prawdziwym koszmarem lubińskiej drużyny i niewiele zmieniło się po środowym meczu. Wicemistrzowie Polski od początku do końca kontrolowali przebieg spotkania i już do przerwy zbudowali solidną przewagę, którą powiększyli po zmianie stron.

W poprzedniej kolejce lubinianie wygrali derbowe starcie ze Śląskiem Wrocław, jednak wiadomo było, że potyczka z płocczanami będzie dla podopiecznych Pawła Nocha o wiele trudniejsza. Początek należał do dość wyrównanych, a szczypiorniści MKS Zagłębia Lubin potrafili dotrzymywać kroku utytułowanemu rywalowi. Z biegiem czasu Nafciarze zaczęli jednak przyśpieszać i po kwadransie gry prowadzili 9:5.

Lubińscy szczypiorniści starali się grać jak równy z równym, jednak przyjezdni potwierdzali swoją klasę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się ich zwycięstwem 17:11.

Po przerwie nadal lepsi byli goście. Szczypiorniści z Płocka skutecznie kontrowali, a świetne zawody rozgrywał reprezentant Polski, Michał Daszek. Na wielki plus należy również ocenić postawę bramkarza Marcina Wicharego, który nie ułatwiał zdobywania bramek gospodarzom. Dziesięć minut po wznowieniu Orlen Wisła Płock prowadziła już 22:13.

Lubinianie nie mieli już szans na odrobienie strat, dlatego starali się przegrać jak najmniejszą różnicą bramek. Ostatecznie mecz zakończył się ośmiopunktowym zwycięstwem płocczan, którzy na parkiecie w Lubinie odnieśli szesnaste zwycięstwo w sezonie. MKS Zagłębie zajmuje aktualnie 10. miejsce w tabeli i wyprzedza przedostatnią PGE Stal Mielec o sześć oczek.

Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 20:28 (11:17)

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Szamryło, Skrzyniarz – Gumiński 1, Kużdeba, Marciniak, Macharaszwili 3, Szymyślik 2, Wolski 1, Krieger 2, Gudz, Czuwara 2, Bartczak 1, Pietruszko 1, Dżono 4, Stankiewicz 3.