Trudna sytuacja Euromastera Chrobrego Głogów. Powrót do strefy spadkowej

0
1124

Porażka w Toruniu sprawiła, że futsaliści Euromastera Chrobrego Głogów spadli na przedostatnie miejsce w tabeli Futsal Ekstraklasy. Głogowianie dobrze rozpoczęli wyjazdowe spotkanie i wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak później trafiali już gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 7:2. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach, głogowianie odnieśli jedno zwycięstwo.

Strzelanie w Toruniu rozpoczął Andrzej Koryciński, który wykorzystał błąd zawodnika gospodarzy i wpakował piłkę do bramki strzałem głową. Głogowianie podwyższyli nieco ponad dwie minuty później. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Szala i podopieczni Tomasza Trznadla znaleźli się w bardzo dobrym położeniu. Odpowiedź futsalistów FC Toruń była jednak natychmiastowa, bo niespełna piętnaście sekund po bramce Euromastera Chrobrego Głogów futbolówkę do siatki posłał Michał Wojciechowski. Futsaliści z Głogowa nie zdążyli się jeszcze dobrze pozbierać po stracie gola, a torunianie już doprowadzili do wyrównania. Chwilę przed końcem pierwszej połowy gospodarze trafili po raz trzeci i do szatni schodzili prowadząc 3:2.

Po zmianie stron strzelali już tylko miejscowi. Gracze FC Toruń znaleźli sposób na pokonanie bramkarzy Euromastera aż czterokrotnie. W 27. minucie wynik podwyższył Mateusz Waszak, natomiast kilka minut później ten sam zawodnik trafił na 5:2. Później trafiali jeszcze Wojciechowski i Mikołajewicz, a całe spotkanie zakończyło się wygraną torunian 7:2.

Po siedmiu spotkaniach zespół prowadzony przez Tomasza Trznadla zajmuje jedenastą lokatę z dorobkiem 4 punktów. Stawkę zamyka Red Devils Chojnice. Na chwilę obecną głogowianie tracą do strefy barażowej trzy oczka. W najbliższej kolejce pomarańczowo-czarni zagrają na własnym parkiecie z Pogonią 04 Szczecin. Dość zdecydowanym liderem rozgrywek Futsal Ekstraklasy jest Rekord Bielsko-Biała. Drużyna ta wygrała wszystkie siedem spotkań i legitymuje się bilansem bramkowym 50-7.

FC Toruń – Euromaster Chrobry Głogów 7:2 (3:2)
Bramki: 0:1 A. Koryciński (3.32), 0:2 S. Szala (5.54), 1:2 M. Wojciechowski (6.09), 2:2 C. Pelc (8.40), 3:2 M. Mikołajewicz (18.04), 4:2 M. Waszak (26.55), 5:2 M. Waszak (31.56), 6:2 M. Wojciechowski (33.31), 7:2 M. Mikołajewicz (35.42)