Ósma porażka CCC Polkowice w Eurolidze

0
1313

Nadal bez wygranej w obecnej edycji Euroligi pozostają koszykarki CCC Polkowice. W środę polkowiczanki rywalizowały na parkiecie w węgierskim Sopronie. Po raz kolejny „Pomarańczowe” musiały jednak uznać wyższość rywalek. Uniqa wygrała na swoim terenie 76:64. Po ośmiu kolejkach dolnośląski zespół zamyka tabelę swojej grupy.

Koszykarki CCC Polkowice liczyły na przełamanie w obecnej edycji Euroligi i pierwsze zwycięstwo. Tym razem dolnośląska drużyna rywalizowała na wyjeździe z Uniqą Sopron. Pierwsze spotkanie, rozegrane w Polkowicach, wygrały Węgierki, jednak losy meczu rozstrzygnęły się po dwóch dogrywkach. Na swoim parkiecie drużyna z Sopronu poradziła sobie lepiej, a prawdziwą bohaterką meczu była Yvonne Turner. Amerykanka rzuciła dla swojego zespołu 34 punkty.

Pierwsza kwarta na węgierskim parkiecie była dość wyrównana i mimo, że polkowiczanki przegrały, mogły z optymizmem stanąć do walki w kolejnej odsłonie. Premierowa część meczu zakończyła się skromną porażką „Pomarańczowych” (20:23), jednak w drugiej kwarcie zdecydowanie lepsze były Węgierki. Uniqa Sopron wygrała z podopiecznymi Marosa Kovacika 25:10, dzięki czemu zbudowała dość solidną przewagę.

W trzeciej kwarcie do głosu doszły jednak zawodniczki z Dolnego Śląska. CCC Polkowice wygrało przedostatnią odsłonę 20:10. Taki rezultat sprawił, że przed ostatnią odsłoną rywalizacji koszykarki trenera Kovacika traciły do rywalek osiem punktów. Czwarta kwarta znów należała do zaciętych, ale z lepszej strony pokazały się w niej Węgierki, które ostatecznie zwyciężyły cały mecz 76:64.

CCC Polkowice po ośmiu kolejkach zamyka tabelę swojej grupy. Zespół z Polkowic przegrał wszystkie dotychczasowe spotkania. Kolejnym rywalem podopiecznych Marosa Kovacika na europejskich parkietach będzie Tango Bourges Basket.

Uniqa Sopron – CCC Polkowice 76:64 (23:20, 25:10, 10:20, 18:14)

Uniqa: Yvonne Turner 34, Shenice Johnson 20 (10 zb), Sara Krnjic 13, Aleksandra Crvendakic 6, Bernadett Hatar 2, Zsofia Fegyverneky 1, Debora Dubei 0.

CCC: Isabelle Harrison 26 (12 zb), Jamierra Faulkner 17, Walerija Musina 10, Marija Rezan 5, Ewelina Gala 4, Magdalena Leciejewska 2, Angelika Stankiewicz 0, Mariona Ortiz 0, Marta Urbaniak 0.