Nordic walking: Udany występ polkowiczan w Pucharze Wielkopolski

0
1107

Kolejny bardzo dobry start zanotowali kijkarze sekcji KS Metraco Polkowice. Tym razem polkowiccy nodrikowcy rywalizowali w Pucharze Wielkopolski w Nordic Walking – Okonek. W zawodach zawodnicy z Polkowic aż siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo zajmowali drugie oraz trzecie miejsca.

Występ w Pucharze Wielkopolski to kolejny sukces zawodników z sekcji nordic walking KS Metraco Polkowice. Tym razem polkowiczanie siedmiokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, a dodatkowo wywalczyli srebrne i brązowe medale. Udany start po raz kolejny potwierdził, że polkowiccy nordikowcy należą do ścisłej czołówki w kraju.

Pierwsze miejsce w kategorii 55-59 lat mężczyzn zajął Roman Woroch, który został sklasyfikowany na drugiej lokacie w kategorii OPEN. Złote medale wywalczyli także Bogdan Grygorowicz (65-69), Bronisław Sikora (60-64) oraz Przemysław Bik (kategoria dzieci). Wszyscy z wymienionych rywalizowali na dystansie 5 km.

Na dwukrotnie dłuższym dystansie pierwsze miejsce wywalczyło czterech reprezentantów KS Metraco Polkowice. W kategorii 60-69 najlepszy był Stefan Helwich, w kategorii 50-59 triumfowała Renata Jędrasiak, w 30-39 Katarzyna Skrycka, natomiast w rywalizacji 70+ bezkonkurencyjna okazała się Janina Woronko-Zaczyńska.

Srebrne medale w Pucharze Wielkopolski wywalczyli: Eugeniusz Gajewski (55-59 oraz III miejsce w kategorii OPEN), Józef Piątkowski (70+), Jadwiga Grobelna (niepełnosprawni), Janina Kolbusz (65-69), a także Lilianna Kasprzyk (50-59). Z brązowymi medalami do domu wrócili Jan Mikołajczak (niepełnosprawni) oraz Karol Staniak (60-69).

Reprezentanci nordic walking sekcji KS Metraco Polkowice mają za sobą kolejny medalowy start. Polkowiccy kijkarze podtrzymali wysoką formę i ponownie opuścili Wielkopolskę z workiem medali. Przypomnijmy, że niedawno w Wągrowcu wywalczyli oni 15 krążków.