Motocross: KS Metraco Polkowice zwycięzcą Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej

0
2402

Sekcja KS Metraco Polkowice została zwycięzcą Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Polkowiczanie w końcowej rywalizacji wyprzedzili WKM Wschowa oraz Automobilklub Gorzowski i pewnie sięgnęli po tytuł najlepszej drużyny w cyklu. Ostatnia runda mistrzostw odbyła się w Mirocinie.

Cały cykl składał się z dziewięciu startów. Polkowiczanie nie mieli sobie równych i zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo. W klasyfikacji generalnej KS Metraco Polkowice wywalczył 9353 punkty i zdecydowanie wyprzedził WKM Wschowa (8780 punktów). Miejsce na najniższym stopniu podium przypadło Automobilklubowi Gorzowskiemu z dorobkiem 8247 punktów. Kolejne miejsce przypadło zawodnikom z Ostrowa Wielkopolskiego, a piątą lokatę zajął MKS Nekla. Na jedenastym miejscu sklasyfikowany został Automobilklub Głogów.

W Mirocinie najlepsze miejsce z grona polkowiczan wywalczył Dariusz Przybysz, który wygrał wyścig w klasie MX Masters. Miejsce na podium wywalczył również Adam Czarnecki, który rywalizował w kategorii MX2 Junior. Tuż za jego plecami uplasował się Emil Przystupa. Czwarte miejsce wywalczył również Marcin Wójcik w klasie MX1C. Ostatni z wymienionych, wraz z Dariuszem Przybyszem, zasłużyli na szczególne wyróżnienie, gdyż stawali na podium w zdecydowanej większości tegorocznych wyścigów Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej. W Mirocinie miejsca w czołowej dziesiątce zajmowali również Wojciech Wyrzykowski, Filip Rosiński, Maciej Przybysz oraz Katarzyna Bortniak.

Łącznie w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej wzięło udział 51 ekip z Polski i zagranicy. Polkowiczanie zasłużenie sięgnęli po zwycięstwo, pokazując swoją klasę w każdym z dziewięciu odbytych wyścigów. Dobra jazda KS Metraco Polkowice zapewniła miejsce na najwyższym stopniu podium i sporą przewagę nad drugim w klasyfikacji generalnej WKM Wschowa. Polkowickim motocrossowcom gratulujemy udanych startów i zwycięstwa w Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej oraz życzymy powodzenia w kolejnych startach.