Nieudana wizyta lubinian w Gliwicach, Piast za mocny

0
1268

Porażką zakończyła się sobotnia wizyta piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin w Gliwicach. Podopieczni trenera Piotra Stokowca przegrali w meczu 14. kolejki Ekstraklasy z tamtejszym Piastem 0:2. Autorem obu trafień był Josip Barisić. Wynik ten sprawił, że gliwiczanie umocnili się na pozycji lidera, natomiast Zagłębie zajmuje obecnie dziewiątą lokatę w ligowej tabeli.

Podrażnieni ostatnią porażką z Koroną Kielce gliwiczanie szybko ruszyli do ataków, chcąc jak najszybciej udokumentować swoją przewagę zdobyciem bramki. Sztuka ta powiodła się już w 8. minucie. Marcin Pietrowski dograł do Josipa Barisicia, chorwacki zawodnik poradził sobie z obrońcą lubinian i strzałem z okolic jedenastego metra dał swojej drużynie prowadzenie.

Podopieczni Piotra Stokowca próbowali odpowiedzieć w 19. minucie. Z lewej strony zacentrował Dorde Cotra, a niecelnie główkował Michal Papadopulos. Niedługo później czeski napastnik KGHM Zagłębia Lubin trafił w poprzeczkę, ale arbiter odgwizdał pozycję spaloną.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Piasta Gliwice. Gospodarze byli bliscy podwyższenia stanu rywalizacji. Najpierw strzał Martina Nespora zablokowali defensorzy lubinian, a po chwili niecelnie strzelał Marcin Pietrowski. Gliwiczanie nie zamierzali jednak spocząć na laurach. Niedługo później fantastycznymi interwencjami popisał się bramkarz KGHM Zagłębia Lubin, Konrad Forenc. Golkiper przyjezdnych wygrał pojedynek jeden na jeden z Nesporem, a po chwili wybronił strzał Bartosza Szeligi. Całą akcję zakończyło niecelne uderzenie Kamila Vacka.

Miejscowi zdecydowanie przeważali i w 70. minucie gry dopięli swego. Obronę lubinian ograł Kamil Vacek, doskonale dograł Barisiciowi, a ten tylko dołożył nogę i było 2:0. Wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały w Gliwicach. Rezultat ten sprawił, że Piast umocnił się na pozycji lidera rozgrywek, a jego przewaga nad drugą w tabeli Legią Warszawa wynosi obecnie osiem punktów. KGHM Zagłębie Lubin zajmuje natomiast dziewiątą lokatę z dorobkiem osiemnastu punktów.

Kolejny mecz podopieczni Piotra Stokowca zagrają 6 listopada z Wisłą Kraków.

Piast Gliwice – KGHM Zagłębie Lubin 2:0 (1:0)
1:0 – Josip Barisić 8′
2:0 – Josip Barisić 70′

Piast Gliwice: Jakub Szmatuła – Kornel Osyra, Uros Korun, Hebert Silva Santos – Kamil Vacek, Radosław Murawski – Marcin Pietrowski, Bartosz Szeliga (64′ Tomasz Mokwa), Patrik Mraz – Josip Barisić (87′ Mateusz Mak), Martin Nespor (60′ Sasa Zivec).

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc – Aleksandr Todorovski, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Dorde Cotra – Łukasz Piątek (59′ Krzysztof Janus), Jarosław Kubicki – Adrian Rakowski, Jan Vlasko (81′ Arkadiusz Woźniak), Krzysztof Piątek (59′ Łukasz Janoszka) – Michal Papadopulos.

Żółte kartki: Barisić, Korun (Piast) oraz Papadopulos, Todorovski, Rakowski, Cotra, Dąbrowski, Janoszka (Zagłębie).

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów: 5211.