Młodzi tenisiści grają na wysokim, ogólnopolskim poziomie

0
950

Zima powoli ustępuje. Za oknem wychodzi słońce i zdawać by się mogło, że tenisiści wracają na korty. Owszem, większa część zapewne tak, ale są tacy, którzy przez cały rok systematycznie trenują i osiągają dobre wyniki. Na szczególną uwagą zasługują najmłodsi gracze, którzy pod okiem trenera Jarosława Blidy zaczynają pokazywać się na podium w ogólnopolskich zawodach.

W ostatnim czasie najlepsze wyniki osiąga 8-letni Alan Hapke, który trenuje pod okiem Jarosława Blidy. Zaczęło się już w 2013 – Alan rok 2013 zakończył na podium. Młody tenisista pozostaje w ścisłej czołówce turnieju Wrocławski Wielki Szlem. W sobotę 14 grudnia Alan w grupie czerwonej zajął II miejsce i awansował w klasyfikacji generalnej też na drugie miejsce. Należy podkreślić, że jego rywale na korcie jak zawsze byli świetnie przygotowani. Jednak, to Alan po raz kolejny pokazał wysokie umiejętności techniczne oraz silną psychikę – komentuje trener Jarosław Blida. Rok 2014 rozpoczął od zwycięstwa we Wrocławiu – bardzo dobrze się zaprezentował. W bardzo silnie obsadzonym turnieju zawodnikami z całego Dolnego i Górnego Śląska w kategorii czerwonej (do lat 8) zajął I miejsce – informował szkoleniowiec. Forma wciąż rosła. Kilka dni później, 1 lutego we Wrocławiu odbył się ostatni turniej z cyklu „Wrocławski Wielki Szlem”. Alan Hapke w grupie czerwonej wygrał cały turniej i w klasyfikacji generalnej zajął bardzo dobre, II miejsce. Alan nie odpoczywał zaraz po turnieju wrocławskim pojechał w niedzielę do Poznania na turniej TOSMAK CUP. Tym razem zagrał w grupie pomarańczowej do lat 9. Alan z bardzo mocnymi i starszymi zawodnikami wywalczył IV miejsce.

Grają też inni. W ostatnim turnieju dobrze prezentowali się nasi młodzi tenisiści – Przede wszystkim nasi dwaj tenisiści, którzy grają w kategorii skrzatów do lat 12. W ogólnopolskim turnieju we Wrocławiu Bartosz Karbownik zajął III miejsce, natomiast jego kolega Michał Osomański odpadł w drugiej rundzie turnieju. Głogowscy zawodnicy zagrali także w debla i po bardzo dobrej grze zajęli III miejsce w turnieju. Trzeba zaznaczyć, że był to turniej ogólnopolski i grali czołowi zawodnicy z kraju – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego.

W dniu 22 lutego w Łęczycy, Alan Hapke znów pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności i zwyciężył w zawodach – na Ogólnopolskim Turnieju WILSON KIDS CUP w Łęczycy zdobył I miejsce. W kategorii do lat 8 rozegrał 11 meczy w turnieju i nie przegrał z żadnym przeciwnikiem. Na turnieju w Łęczycy zjawili się najlepsi zawodnicy z Warszawy i Łodzi ale nasz zawodnik nie dał im żadnych szans. Oznacza to, że mamy zawodnika, który w Polsce w kategorii czerwonej (do lat 8) jest w czołowej trójce – kończy Jarosław Blida.