Kijkarze KS Metraco Polkowice zdominowali zawody w Elblągu

0
1274

Rewelacyjnie spisali się zawodnicy sekcji nordic walking KS Metraco Polkowice, którzy rywalizowali w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Polski Nordic Walking w Elblągu. Polkowiccy kijkarze zakończyli zawody z dorobkiem 21 medali, co było zdecydowanie najlepszym rezultatem spośród wszystkich startujących klubów. Łącznie kijkarze sięgnęli po 10 złotych krążków.

Zawody Pucharu Świata zaliczane były również do Pucharu Polski. W Elblągu polkowiczanie nie mieli sobie równych i zdominowali zawody, sięgając po 21 medali. Wynik ten pozwolił rzecz jasna na zwycięstwo w klasyfikacji medalowej i było to kolejne potwierdzenie fantastycznej formy KS Metraco Polkowice. Szczególne powody do zadowolenia mieli Andrzej Dziedziewicz i Anna Zaczyńska, którzy wygrali klasyfikację OPEN na prestiżowym dystansie 21 kilometrów.

Na dystansie 5 km po złote medale sięgnęli Marzenna Lesińska oraz Bogdan Grygorowicz. Na 10-kilometrowej trasie miejsca na najwyższym stopniu podium zajęli: Renata Jędrasiak, Ryszard Matecki i Janina Woronko-Zaczyńska. Najwięcej złotych krążków polkowiczanie wywalczyli na dystansie 21 km. Poza wspomnianą dwójką, najlepsi w swoich kategoriach wiekowych okazali się: Krzysztof Skiba, Stefan Helwich oraz Lucyna Stępień.

Łącznie w Elblągu sekcja nordic walking KS Metraco Polkowice wywalczyła 21 medali. Na całość złożyło się 10 złotych krążków, 6 srebrnych oraz 5 brązowych. Wynik ten jest kolejnym potwierdzeniem wysokich umiejętności polkowiczan. Gratulujemy!

11 września w Hajnówce rozegrany zostanie finał Pucharu Polski, w którym KS Metraco Polkowice walczyć będzie o zwycięstwo w całej tegorocznej edycji.