Miedź Legnica wróciła z Katowic bez punktów

0
1114
Miedz-Legnica-Pilka-Nozna

Porażką 1:2 zakończył się dla piłkarzy Miedzi Legnica mecz 15. kolejki pierwszej ligi, w którym rywalem był Rozwój Katowice. Podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza prowadzili do 87. minuty spotkania, ale znakomita końcówka w wykonaniu katowiczan sprawiła, że komplet punktów został na Górnym Śląsku.

Do sobotniej rywalizacji w lepszych nastrojach przystępowali legniczanie. Zawodnicy Miedzi pokonali w ostatni weekend Olimpię Grudziądz 4:0 i odskoczyli drużynom ze strefy spadkowej. Rozwój był przed tym meczem ostatnią drużyną w ligowej tabeli, dlatego każdy punkt był dla katowiczan na wagę złota.

Legniczanie od pierwszych minut przystąpili do ataku i szybko wyszli na prowadzenie. W 8. minucie gry futbolówkę do bramki gospodarzy skierował Marquitos, który wykorzystał dobre dogranie Wojciecha Łobodzińskiego. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza kontrolowali przebieg boiskowej rywalizacji, natomiast miejscowi nie potrafili zaskoczyć legnickiej defensywy.

Zdecydowanie lepiej wyglądała gra Rozwoju Katowice po zmianie stron. Wciąż brakowało skuteczności, jednak wreszcie pojawiły się strzały na bramkę Mateusza Lisa. Legniczanie cofnęli się do defensywy i nastawili na grę z kontry, natomiast gospodarze chcieli za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania.

Sztuka ta udała się dopiero dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Dobrą akcję w polu bramkowym przeprowadził Adam Czerkas, który uporał się z obrońcami Miedzianki i strzałem z ostrego kąta zaskoczył Mateusza Lisa. Bramka na 1:1 podziałała na zawodników Rozwoju, którzy nie spoczęli na laurach i nadal atakowali. W doliczonym czasie gry golkipera Miedzi Legnica pokonał Patryk Kun, który wpakował futbolówkę do bramki po strzale głową. Mecz zakończył się zwycięstwem katowiczan, które sprawiło, że opuścili oni ostatnie miejsce w pierwszoligowej tabeli.

Kolejnym rywalem piłkarzy Miedzi Legnica będzie Bytovia Bytów. Mecz odbędzie się 7 listopada.

Rozwój Katowice – Miedź Legnica 2:1 (0:1)
0:1 – Marquitos 8′
1:1 – Adam Czerkas 88′
2:1 – Patryk Kun 90+1 ‘
Składy:

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński – Raul Gonzalez Guzman, Łukasz Kopczyk, Przemysław Gałecki, Damian Mielnik – Kamil Cholerzyński, Michał Gałecki (46′ Patryk Kun), Bartosz Jaroszek (74′ Robert Tkocz), Joshua Balogun Kayode (78′ Filip Kozłowski), Tomasz Wróbel – Adam Czerkas.

Miedź Legnica: Mateusz Lis – Grzegorz Bartczak (79′ Rumen Trifonov), Tomasz Midzierski, Michał Stasiak, Błażej Telichowski – Keon Daniel, Adrian Cierpka, Wojciech Łobodziński, Marquitos, Marcin Garuch – Valerijs Sabala (51′ Bartosz Ślusarski).

Żółte kartki: Przemysław Gałecki, Damian Mielnik (Rozwój Katowice) oraz Marquitos (Miedź Legnica).

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz).