Medalowe rozpoczęcie sezonu Głogowskiego Klubu Judo

0
1626

W minioną sobotę (19 września) zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo zainaugurowali nowy sezon startowy. Młodzi judocy rywalizowali w V Ślężańskich Mistrzostwach Judo Dzieci i był to ich pierwszy start po wakacyjnej przerwie. W Sobótce rywalizowało trzech reprezentantów głogowskiego klubu i każdy z nich wrócił do domu z medalem. Szczególne powody do zadowolenia miał Bartosz Grudzień, który stanął na najwyższym stopniu podium.

UKS Głogowski Klub Judo wystawił w sobotnich zawodach trzech zawodników. Najlepiej z tego grona wypadł Bartosz Grudzień, który nie miał sobie równych i bez problemu zwyciężył we wszystkich walkach. Doskonałym potwierdzeniem wysokiej formy młodego zawodnika był jego pierwszy pojedynek, który zakończył w niespełna cztery sekundy. W Sobótce głogowski judoka pokazał się z najlepszej możliwej strony i zasłużenie sięgnął po medal z najcenniejszego kruszcu.

Miejsce na drugim stopniu podium V Ślężańskich Mistrzostw Judo Dzieci zajął Krzysztof Czekajło. Reprezentant Głogowskiego Klubu Judo wygrał trzy walki, a wyższość rywala musiał uznać dopiero w ostatnim pojedynku. Zawodnik głogowskiego teamu przegrał przez wskazanie sędziego, gdyż walka zakończyła się bezpunktowo. W starciu nieco aktywniejszy był jednak jego rywal i to on sięgnął w Sobótce po złoto. Krzysztof Czekajło musiał zadowolić się srebrnym krążkiem, który również jest znakomitym osiągnięciem.

Ostatni medal dla Głogowskiego Klubu Judo wywalczył Jędrzej Janikowski. Głogowski judoka wygrał dwie walki przed czasem, natomiast w pozostałych starciach zabrakło mu nieco szczęścia, przez co musiał zadowolić się trzecim miejscem. Podczas turnieju w Sobótce w kadrze Głogowskiego Klubu Judo zabrakło Wiktorii Woźniak. Zawodniczka nabawiła się kontuzji i czeka ją teraz przerwa w treningach.

„Jak widać ciężka praca na treningach i pełne zaangażowanie młodych sportowców przekłada się na wyniki w zawodach. Chciałbym pogratulować moim zawodnikom dobrej postawy w mistrzostwach, a Wiktorii życzyć szybkiego powrotu do zdrowia oraz na matę” – skomentował trener Głogowskiego Klubu Judo, Łukasz Kogut.

Udana inauguracja sezonu i komplet medali w V Ślężańskich Mistrzostwach Judo Dzieci to z pewnością doskonała motywacja do dalszych treningów dla wszystkich młodych zawodników Głogowskiego Klubu Judo. Podopiecznym trenera Łukasza Koguta gratulujemy miejsc na podium i życzymy powodzenia w nadchodzących startach. Miejmy nadzieję, że udany początek nowego sezonu będzie przedsmakiem tego, co głogowscy judocy zaprezentują w kolejnych zawodach z ich udziałem.

2015-09-19-V-Slezanskie-Mistrzostwa-Judo-Dzieci-UKS-Glogowski-Klub-Judo-3 2015-09-19-V-Slezanskie-Mistrzostwa-Judo-Dzieci-UKS-Glogowski-Klub-Judo-4 2015-09-19-V-Slezanskie-Mistrzostwa-Judo-Dzieci-UKS-Glogowski-Klub-Judo-2