Lider za mocny. SPS Chrobry Głogów – Sobieski Żagań 1:3

0
1196

Nie znaleźli sposobu na WKS Sobieski-Arena Żagań siatkarze SPS Chrobrego Głogów, który w sobotni wieczór rozegrali pierwszy ligowy mecz na własnym parkiecie. Głogowianie przystąpili do pojedynku z liderem mając na koncie dwa zwycięstwa, jednak nie udało się przedłużyć serii, bo mecz zakończył się wygraną gości 3:1.

W dwóch pierwszych kolejkach siatkarze SPS Chrobrego Głogów wywalczyli zwycięstwa na parkietach w Żarowie i Bolesławcu. W sobotę głogowianie rozegrali pierwsze w tym sezonie spotkanie przed własną publicznością. Do Głogowa przyjechał liderujący w rozgrywkach drugoligowej grupy IV zespół WKS Sobieski-Arena Żagań. Pomarańczowo-czarnych czekała więc trudna przeprawa, co potwierdził wynik końcowy.

Mecz lepiej rozpoczęli goście z Żagania. W pierwszym secie przyjezdni zdominowali głogowian i dość pewnie zwyciężyli 25:16. Podopieczni Dominika Walencieja „odkuli się” w drugiej partii. W niej to pomarańczowo-czarni przejęli inicjatywę i zasłużenie pokonali przyjezdnych do 17.

Niestety, dwa kolejne sety należały do gości. Siatkarze WKS Sobieskiego wygrali trzecią odsłonę 25:22, natomiast w czwartej partii zwyciężyli 25:20. Cały mecz zakończył się wygraną lidera rozgrywek 3:1. Wynik ten sprawił, że ekipa z Żagania umocniła się na czele ligowej tabeli. Pomarańczowo-czarni po trzech kolejkach mają w swoim dorobku 5 punktów, co daje im piątą lokatę. Stawkę zamyka UKS Volley Żarów, który nie wygrał ani jednego seta.