Chrobry pokonał Nielbę

0
1264

Wczorajsze popołudnie kibice KS SPR Głogów mieli okazję spędzić  na superligowym meczu głogowian z beniaminkiem Nielba Wągrowiec. Po dość wyrównanej pierwszej połowie i świetnej drugiej części spotkania fani Chrobrego mogą być bardzo zadowoleni z głogowskich szczypiornistów. Niedzielne spotkanie KS SPR Chrobry Głogów – Nielba Wągrowiec zakończyło się wynikiem 30:25 dla gospodarzy.

Po dobrych dwóch pierwszych meczach KS SPR Chrobry Głogów stanęł przed kolejnym superligowym sprawdzianem. W minioną niedzielę na własnym boisku SPR Chrobry Głogów zmierzył się z Nielbą Węgrowiec, która to drużyna po krótkiej nieobecności powróciła do Superligi. Faworytem byli gospodarze i to właśnie oni wygrali spotkanie.

Pierwsze minuty niedzielnego meczu były bardzo wyrównane. Jako pierwsi uderzyli przyjezdni, dokładnie Artur Barzenkou. Wyrównującą bramkę rzucił Krzysztof Tylutki. Obrona Chrobrego nie zawodziła. Chwilę po pierwszym trafieniu celnie rzucił Tomasz Mochocki. Za sprawą  swojego rozgrywającego przez pierwsze kilka minut to Nielba utrzymywała prowadzenie. Korzystny wynik przyjezdnym udało się utrzymać do 10 minuty spotkania, później gra się nieco zaostrzyła. Reagowali sędziowie, którzy odsyłali zawodników obu drużyn na ławkę. Taką sytuację wykorzystał Chrobry – podczas dwuminutowych kar dla Widzińskiego i Tórza doprowadził do wyrównania 10:10. Kolejne minuty to gra gol za gol. Do bramki głogowian wpadło kilka goli spowodowanych prostymi błędami defensywy. Nie zawiodła za to gra w ataku, dzięki czemu wynik był pod kontrolą gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się różnicą trzech punktów na korzyść Chrobrego.

2014-09-21 SPR ChG - Nielba Wągrowiec @Hala Chrobrego (fot.P.Dudzicki) 26

W drugiej części niedzielnego spotkania głogowska drużyna nie pozostawiła już żadnych złudzeń szczypiornistom z Nielby. Zupełnie inna gra Chrobrego zarówno w obronie, jak i ataku realnie przełożyła się na wynik meczu. Po dwóch trafieniach ze stron obu drużyn, Chrobry trafił cztery razy z rzędu. Gra głogowian uspokoiła się w obronie, za to zdecydowanie pewniej atakowali. Nielba jeszcze próbowała, jednak już na 20 minut przed zakończeniem spotkania właściwie można było stwierdzić, że goście mogą jedynie powalczyć o zmniejszenie rozmiaru porażki. Chrobry zdecydowanie wykorzystał nieskuteczność przeciwnika i  definitywnie rozwiał nadzieję kibiców wągrowskiej drużyny. Niedzielne spotkanie zakończyło się wynikiem 30:25 dla Chrobrego Głogów.

KS SPR Chrobry Głogów Chrobry Głogów – Nielba Wągrowiec 30:25 (16:13)

Chrobry: Stachera, Kapela | Bednarek 1, Witkowski, Płócienniczak 2, Świtała 2, Mochocki 4, Gujski 2, Tylutki 3, Biegaj 2, Babicz 8, Kandora 4, Świątek 2.

Nielba: Smoliński 3, Oliferchuk 1, Kamyczek 1, Borzenkou 5, Świerad 4, Przybylski 3, Gregor 1, Tarcuonas 4, Tórz 1, Biniewski 1, Skrzypczak 1.

Polecamy naszą fotorelację z niedzielnego spotkania Chrobrego Głogów z Nielbą Wągrowiec.