Lekkoatleci Piasta Głogów rywalizowali w Poznaniu

0
1139

W sobotę 5 września młodzi lekkoatleci Piasta Głogów wystartowali w kolejnych zawodach. Tym razem rywalizowali oni w Klubowej Lidze Młodzików w Poznaniu, która była jednocześnie Klubowymi Mistrzostwami Wielkopolski. Mimo trudnych warunków pogodowych, głogowscy zawodnicy poprawili kilka rekordów życiowych.

Życiowy rekord w biegu na 200 metrów poprawiła Natalia Węgrzyn. Młoda biegaczka zajęła drugie miejsce w tej konkurencji, kończąc ją z czasem 26,62 s. Taki sam wynik uzyskała w innym biegu Klaudia Bartkowiak, która startowała przy wietrze -2.6 m/s i ostatecznie została sklasyfikowana na trzeciej pozycji. – „Natalia biegała w serii pod wiatr minus cztery metry na sekundę. Wynik byłyby znacznie lepszy, gdyby pogoda była inna. Identyczny rezultat, ale w innej serii, uzyskała Klaudia Bartkowiak. Tu miała wiatr przeciwny minus 2,4m/s. Czas uzyskany przez Klaudię jest jednym z lepszych w tej kategorii wiekowej w Polsce (rocznik 2000 – przyp. red.)” – skomentował trener Przemysław Bielawa. Obie biegaczki wystartowały również na dystansie 100 metrów. Natalia Węgrzyn swój bieg ukończyła z czasem 12,89 s, co dało jej trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej. Klaudia Bartkowiak przekroczyła linię mety z wynikiem 13,24 s i została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Swoją „życiówkę” na dystansie 1000 metrów poprawił Krzysztof Paliga. Reprezentant Piasta Głogów ukończył swój bieg z czasem 2:49.22 i zajął czwarte miejsce. Swój najlepszy wynik na dystansie 300 metrów ustanowił Jakub Wojtun (40.74), który w klasyfikacji końcowej zajął siódme miejsce. Głogowski biegacz rywalizował też na 100 metrów i dotarł do mety z wynikiem 12,58 s. Ponadto bliska złamania bariery 2 minut w biegu na 600 metrów była Wiktoria Chiciak, która ukończyła rywalizację w czasie 2:00.80. W biegu na 800 metrów z dobrej strony pokazał się natomiast Bartłomiej Szczymczak. Zawodnik Piasta Głogów zajął trzecie miejsce w silnie obsadzonym biegu i zbliżył się do swojego rekordu życiowego. Czas głogowskiego biegacza w Poznaniu to 2:02.31. W wielkopolskiej stolicy rywalizował też Adrian Rosiński, który w biegu na 200 metrów osiągnął rezultat 23.80.

Przed młodymi lekkoatletami Piasta Głogów kolejne starty. Już dziś głogowianie będą rywalizować w Zielonej Górze, natomiast za dwa dni czekają ich  Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików we Wrocławiu. Głogowskim sportowcom gratulujemy wyników osiągniętych w Poznaniu i trzymamy kciuki za jak najlepsze rezultaty w nadchodzących zawodach.