Lekkoatleci Piasta Głogów rywalizowali w Czechach

0
1521

W czeskim Jabloncu odbyła się kolejna edycja międzynarodowego mityngu lekkoatletycznego Mlada Evropa (Młoda Europa). W zawodach wzięło dwóch zawodników Piasta Głogów, którzy zakończyli rywalizację z niezłymi wynikami w skoku w dal oraz trójskoku.

Zawodnicy Piasta Głogów wystartowali w międzynarodowym mityngu po dłuższej nieobecności. W Czechach rywalizowali skoczkowie: Rafał Burzak oraz Marcin Wejchert. Obaj zawodnicy zaprezentowali się w kraju naszych sąsiadów z dobrej strony i zakończyli zawody z niezłymi rezultatami.

Rywalizację zawodników startujących w trójskoku zwyciężył Rafał Burzak. Zawodnik głogowskiego klubu osiągnął rezultat 13,15 m i jako jedyny przekroczył granicę trzynastu metrów. Swój najlepszy wynik 19-letni sportowiec zanotował już w pierwszej próbie. Trzecie miejsce w finale tej konkurencji zajął Marcin Wejchert, którzy przegrał z Czechem Lukasem Preislerem, ale okazał się lepszy od Krystiana Tyrpy z klubu OSA Zgorzelec.

Nasi reprezentanci wystąpili także w finale skoku w dal i zakończyli zawody na sąsiednich miejscach w klasyfikacji końcowej. Rafał Burzak zanotował 6,20 m, co dało mu czwarte miejsce. Jedną pozycję niżej uplasował się Marcin Wejchert z rezultatem 6,10 m (nowy rekord życiowy). Zwycięzcą został Kacper Abramczyk z klubu LKS Polkowice. Jego wynik to 6,60 m.

Warto wspomnieć, że Rafał Burzak kończy w tym roku wiek juniora, a od stycznia będzie reprezentantem AZS-u Wrocław, co jest spowodowane podjęciem studiów we wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. 19-letni skoczek ma w swoim juniorskim dorobku sporo świetnych wyników, które zagwarantowały mu medale w wielu imprezach, jak Mistrzostwa Dolnego Śląska czy halowe mistrzostwa kraju, w których sięgał po złote krążki. Trener Tadeusz Karpowicz wierzy, że Marcin Wejchert będzie godnym następcą Rafała Burzaka i powiększy listę sukcesów głogowskiego klubu.

– „Marcin Wejchert pierwsze tegoroczne starty w grupie juniorów może uznać za bardzo udane. Zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska oraz wystartował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie również z rekordem życiowym 13,07 m uplasował się w finale trójskoku. Mam nadzieje, że pójdzie w ślady starszego kolegi i będzie godnie reprezentował nasz klub na arenie sportowej w kraju i poza nim” – powiedział trener Tadeusz Karpowicz.

Młodym lekkoatletom Piasta Głogów gratulujemy dobrych startów podczas zawodów w Czechach.