KS KGHM Zanam Polkowice remisuje z rezerwami Śląska Wrocław

0
1367

Wielkie emocje towarzyszyły środowemu spotkaniu 10. kolejki trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, w którym KS KGHM Zanam Polkowice zmierzył się na wyjeździe z rezerwami Śląska Wrocław. Wszystkie bramki dla polkowiczan strzelali bracia Wacławczykowie, jednak wrocławski zespół stanął na wysokości zadania i mecz zakończył się remisem 3:3. Warto dodać, że wszystkie trafienia padły w pierwszej połowie!

Polkowiczanie wyszli na prowadzenie już w pierwszej akcji meczu. Autorem premierowego trafienia był powracający z GKS-u Bełchatów Kamil Wacławczyk. Podopieczni Jarosława Pedryca nie cieszyli się jednak prowadzeniem zbyt długo. W 8. minucie futbolówkę do siatki skierował Artur Łuczkiewicz i był remis. W kolejnych minutach nie najlepiej radziła sobie defensywa KS KGHM Zanam Polkowice, co wykorzystali wrocławianie. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Andrei Ciolacu, a czternaście minut później poprawił Kamil Dankowski. Po dwudziestu sześciu minutach było więc 3:1 dla miejscowych.

Polkowiczanie szybko ruszyli do odrabiania strat, a wielka w tym zasługa wspomnianych na wstępie braci Wacławczyków. W 28. minucie skutecznością wykazał się Dawid Wacławczyk, który trafił również pięć minut później. W drugiej odsłonie obie drużyny bardziej skupiły się na obronie własnej bramki, co sprawiło, że nie padło już więcej bramek. Od 55. minuty rezerwy Śląska Wrocław musiały sobie radzić w osłabieniu, gdyż drugą żółtą kartkę obejrzał Paweł Kohut. Mimo to wynik spotkania nie uległ już zmianie i podopieczni Jarosława Pedryca wrócili do domu z jednym punktem.

Kolejnym rywalem polkowiczan będzie Ilanka Rzepin. Piłkarze Jarosława Pedryca wyjazdowe spotkanie rozegrają w sobotę 3 października na terenie rywala. Na swój stadion wrócą natomiast w weekend 10-11 października. Wówczas do Polkowic przyjedzie Górnik Wałbrzych.

Po dziesięciu rozegranych dotychczas spotkaniach polkowiczanie zajmują 5. miejsce w tabeli trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej. Liderem rozgrywek jest Górnik Wałbrzych, który ma nad podopiecznymi trenera Pedryca pięć punktów przewagi.

KS KGHM ZANAM Polkowice – Śląsk II Wrocław 3:3 (3:3)
Bramki: Kamil Wacławczyk 2, Dawid Wacławczyk 28,33 – Artur Łuczkiewicz 8, Ciolacu 12, Dankowski 26

KS KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik, K. Wacławczyk (62. Galas), Magdziak, Kasiński, D. Wacławczyk, Szuszkiewicz (72. Karmelita), Famulski, Fryzowicz, Bancewicz (90. Dziedzina), Drzazga (84. Jurak).

Śląsk II Wrocław: Abramowicz – Dankowski, Wiech, Łuczkiewicz, Repski, Kohut, Machaj, Idzik (76. Przybylski), Bartkowiak (72. Miś), Kaczmarek, Ciolacu (63. Danielik).