KS KGHM ZANAM Polkowice lepszy w trzecioligowych derbach regionu

0
1114

Cenne zwycięstwo w Lubinie odnotowali piłkarze trzecioligowego KS KGHM ZANAM Polkowice, którzy w derbowym starciu rywalizowali z Zagłębiem II Lubin. Podopieczni Jarosława Pedryca zwyciężyli mecz 3:2 i mają taki sam dorobek punktowy, co liderujący Górnik Wałbrzych.

Piłkarze KS KGHM ZANAM Polkowice podeszli do meczu w Lubinie bardzo zmotywowani, jednak więcej powodów do zadowolenia w pierwszych minutach mieli gospodarze. Już w 12. minucie na listę strzelców wpisał się Eryk Sobków i lubinianie wyszli na prowadzenie. Odpowiedź polkowiczan przyszła natychmiastowo. Trzy minuty później futbolówkę do bramki skierował Karol Fryzowicz i znów był remis.

Bramka na 1:1 podziałała mobilizująco na zawodników Jarosława Pedryca. Zespół z Polkowic poszedł za ciosem i zepchnął lubinian do defensywy. W 24. minucie faulowany w polu karnym był Kamil Hempel. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a skutecznym wykonawcą okazał się Dawid Wacławczyk. Polkowiczanie odrobili więc straty z początku meczu i zrobili krok w kierunku zwycięstwa.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy. Pięć minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Wojciech Galas i zielono-czarni mieli już dwie bramki przewagi. Zagłębie II Lubin odpowiedziało w 78. minucie. Wówczas bramkarza polkowiczan pokonał Filip Jagiełło. Więcej trafień już nie padło i komplet punktów powędrował do Polkowic.

Po 31 meczach KS KGHM ZANAM Polkowice zajmuje drugie miejsce z dorobkiem 69 punktów. Tyle samo oczek ma liderujący Górnik Wałbrzych, który w ostatni weekend pokonał Ilankę Rzepin aż 9:0. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. Polkowiczanie zagrają w czwartek u siebie z Karkonoszami Jelenia Góra, natomiast później pojadą do Karnina. W ostatniej serii gier podopieczni Jarosława Pedryca powrócą na swoje boisko, a ich rywalem będzie Lechia Dzierżoniów.

Zwycięzca rozgrywek trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej zagra barażowe spotkanie o awans z mistrzem grupy łódzko-mazowieckiej. Na dzień dzisiejszy liderem tabeli jest Polonia Warszawa.

Zagłębie II Lubin – KGHM ZANAM Polkowice 2:3 (1:2)
Bramki: Eryk Sobków 12, Filip Jagiełło 78 – Karol Fryzowicz 15, Dawid Wacławczyk 25, Wojciech Galas 50

Zagłębie II Lubin: Hładun – Bonecki, Jończy, Kowalski-Haberek, Azikiewicz – Mucha (60′ Maternik), Jagiełło – Andrzejczak, Żyra, Siemaszko – Sobków (54′ Szymankiewicz)

KS KGHM ZANAM Polkowice: Primel – Dziedzina, Wacławczyk, Kasiński (81′ Bancewicz), Magdziak –  Karmelita, Galas (87′ Bobkiewicz) – Bancewicz, Fryzowicz (90′ Szymik) – Hempel, Szuszkiewicz