25 medali Legnickiego Klubu Taekwon-do w Lubinie

0
1583

Bardzo dobry start mają za sobą reprezentanci Legnickiego Klubu Taekwon-do, którzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych w Lubinie. Legniczanie zakończyli imprezę z dorobkiem 25 medali, a w klasyfikacji medalowej klub zajął miejsce na podium w każdej kategorii wiekowej.

W rywalizacji młodzików medale i punkty dla Legnickiego Klubu Taekwon-do zdobyli: Maksymilian Różycki, który sięgnął po złoto w konkurencji technik specjalnych, Klaudia Wiśniewska, która była najlepsza w konkurencji technik specjalnych młodziczek, Kamil Cichowski, który stanął na drugim stopniu podium w układach formalnych oraz Aleksandra Kurleto, która była druga w układach formalnych młodzików. Piąte miejsce w technikach specjalnych młodziczek wywalczyła Nikola Wiśniewska, natomiast na takiej samej lokacie zawody zakończył Łukasz Jończyk w technikach specjalnych młodzików. Na punktowanych miejscach 9-16 sklasyfikowani zostali też inni zawodnicy LKT. W gronie tym znaleźli się: Dawid Radzio, Dominik Gajda, Martyna Mikołajczyk, Lena Kuras, Antoni Andrzejewski, Karol Chodor, a także Tomasz Stępień.

W kategorii junior młodszy Legnicki Klub Taekwon-do wywalczył w Lubinie trzynaście krążków. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Monika Kowalczyk (w walkach do 55 kg), Wiktoria Miądzel (w walkach do 60 kg) oraz Dominika Danielewicz (w walkach do 46 kg). Wszyscy zawodnicy LKT uzyskali też kwalifikacje do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, które odbędą się w Nowej Rudzie.

Osiem medali i kwalifikacje do Mistrzostw Polski legniccy zawodnicy wywalczyli też w kategorii juniorów. O medale krajowych mistrzostw rywalizować będą oni w Kłobucku. W Lubinie złoty medal wywalczył Karol Kurtasz, który startował w walkach do 62 kg.

Łącznie w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych wzięło udział ponad 280 zawodników z województwa dolnośląskiego i opolskiego. Medalowy dorobek legniczan z pewnością może zadowalać, podobnie jak uzyskanie kwalifikacji do Mistrzostw Polski. Turniej w Lubinie był ostatnią kwalifikacją do mistrzostw dla juniorów i juniorów młodszych. Jeśli chodzi o młodzików to międzywojewódzki turniej rozgrywano i punktowano w ramach ministerialnego systemu sportu młodzieżowego. Lubińskie zawody dały reprezentantom Legnickiego Klubu Taekwon-do cztery medale i 23 rankingowe punkty.

Zawodnikom Legnickiego Klubu Taekwon-do gratulujemy medalowego startu w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, Juniorów i Juniorów Młodszych, a także życzymy im powodzenia w kolejnych startach, w tym w Mistrzostwach Polski w Nowej Rudzie oraz Kłobucku.