Koszykarze SMK Lubin wygrali po dogrywce w Siechnicach

0
1258

Bardzo zacięte spotkanie rozegrali trzecioligowi koszykarze Stowarzyszenia Miłośników Koszykówki Lubin, którzy rywalizowali na wyjeździe z KKS-em Siechnice. Po czterech kwartach był remis, dlatego do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się lubinianie, którzy ostatecznie wygrali 83:78.

Na początku pierwszej kwarty lepiej prezentowali się gracze KKS-u Siechnice. Gospodarze wykorzystali słabą postawę lubinian w obronie i wyszli na prowadzenie 4:0, a następnie 6:2. Rzuty za trzy punkty w wykonaniu Wojciecha Jaworskiego i Łukasza Markowicza wyprowadziły jednak SMK Lubin na prowadzenie. W kolejnych minutach zespół z Lubina powiększał swoją przewagę i zakończył premierową odsłonę pięciopunktowym zwycięstwem (23:18).

Od mocnych ataków miejscowi rozpoczęli też w drugiej kwarcie, szybko wychodząc na prowadzenie 24:23. Koszykarze z Lubina znów imponowali jednak rzutami „za trzy”, które dały im przewagę nad rywalem. Goście utrzymywali dość bezpieczną przewagę punktową i do przerwy prowadzili 41:36.

W trzeciej odsłonie obie drużyny zagrały bardzo chaotycznie i nie imponowały skutecznością. Doskonałym potwierdzeniem tego jest niski wynik. Kwarta zakończyła się remisem 12:12. Znacznie więcej działo się w następnej partii. Czwarta kwarta rozpoczęła się lepiej dla lubinian, jednak z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić koszykarze KKS-u. Gospodarze kilkanaście sekund przed końcem doprowadzili do remisu 69:69. Lubininie wprawdzie dołożyli dwa punkty, ale ostatnie słowo należało do miejscowych. Do rozstrzygnięcia losów spotkania potrzebna była więc dogrywka.

Decydująca partia lepiej rozpoczęła się dla lubinian. Podopieczni trenera Piotra Nizioła wiele zawdzięczają skutecznej grze Jacka Iłowskiego oraz Wojciecha Jaworskiego. Pozwoliło to na zbudowanie 6-punktowej przewagi. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, jednak SMK kontrolowało grę i ostatecznie zwyciężyło wyjazdowe spotkanie 83:78.

Po rozegraniu siedemnastu spotkań zespół z Lubina zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Liderem jest SKF KKK Maximus Kąty Wrocławskie (32 punkty), natomiast dalej plasuje się WKS Śląsk Wrocław (29) oraz KKS Turów Zgorzelec S.A. (28). Kolejny mecz Stowarzyszenie Miłośników Koszykówki rozegra 20 marca w Wałbrzychu.

SMK Lubin – KKS Siechnice 83:78 (23:18, 18:18, 12:12, 18:23, dogr. 12:7)

SMK Lubin: Iłowski 25 (2), Jaworski 16(2), Olejniczak 12, Markowicz 11 (1), Macowicz 9(2), Botuszyn 6, Ludwig 4, Skibiński, Szkoła, Stachowski.

KKS Siechnice: Oswald 22 (1), Panfil 15(3), Robak 11, Chodor 10, Liuras 8 (2), Ziętek 6, Zakrzewski 4, Dubiel 2, Sulima, Kraszewski, Fąfara, Dziurkowski.