Platan Siedlce kontra Unia Szklary Górne

0
630
SONY DSC

Derby gminne to zawsze zapowiedz sporych emocji piłkarskich. Tak też było i tym razem, gdy w niedzielne popołudnie spotkały się drużyny rywalizujące w kl. „B”, a mianowicie Platana Siedlce z Unią Szklary Górne. Już od pierwszych minut mogliśmy zaobserwować  sporą przewagę gospodarzy, którzy praktycznie nie schodzili z połowy przeciwnika. Z upływem czasu gra zaczęła się wyrównywać, a okazje do strzelenia bramek miały obie strony.

Pierwsza połowa meczu pomimo ciekawych akcji i dużej determinacji z obu stron, zakończyła się rezultatem bezbramkowym. Druga połowa to już zgoła inny obraz gry, gdzie stroną przeważającą i częściej atakującą  była drużyna gości. W 49. minucie meczu, po szybkiej kontrze i długim podaniu na prawe skrzydło Tomasz Łojek (nr 8) zdobywa prowadzenie dla drużyny ze Szklar Górnych. Od tego momentu zaczyna się wyraźna dominacja gości, którzy rządzili na boisku. To, że nie wpadały kolejne bramki to ewidentna zasługa bramkarza gospodarzy, który niejednokrotnie potrafił wyjść obronną ręką, nawet z sytuacji „sam na sam”z atakującym.  Jednak nieustające ataki przyjezdnych w końcu przyniosły oczekiwany dla nich rezultat, gdy po koronkowej akcji, w 77. minucie meczu do siatki trafił Michał Kogus (nr 11). Najwyraźniej ta bramka przyniosła spokój ponieważ gra ponownie się wyrównała. Ostateczny rezultat meczu został ustalony w doliczonym czasie gry (90+2) przez Roberta Franeckiego (nr 3), który strzałem z 20 metrów zdobył bramkę na 3-0 dla gości.

Podsumowując można śmiało stwierdzić, że mecz był ciekawym widowiskiem, obfitującym w zagrania na bardzo wysokim poziomie piłkarskim, jednakże o końcowym rezultacie zadecydowało większe doświadczenie i lepsza kondycja  gości.

Tradycyjnie w przerwie meczu odbył się konkurs rzutów karnych, który wygrała Edyta Krawczyk ze Szklar Górnych.

MVP meczu zostali wybrani:  Bramkarz – Maciej Kowal z Siedlec i Należny Mateusz ze Szklar Górnych. Nagrody dla nich w imieniu wójta Gminy Lubin wręczał Alfred Pilch  z-ca kierownika Referatu Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Zdrowia Urzędu Gminy w Lubinie.