Piłka nożna: Mariusz Szuszkiewicz zapewnia trzy punkty w Jeleniej Górze

0
1339

Z kompletem punktów wrócili z Jeleniej Góry piłkarze trzecioligowego KS KGHM Zanam Polkowice, którzy w miniony weekend zwyciężyli w rywalizacji z Karkonoszami 2:0. Trafienia zapewniające punkty polkowiczanom strzelał Mariusz Szuszkiewicz, który wpisał się na listę strzelców w pierwszym kwadransie drugiej odsłony meczu.

Polkowiczanie chcąc zachować kontakt z czołówką trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, musieli w Jeleniej Górze wygrać. I tak też się stało. Podopieczni Jarosława Pedryca wypełnili swoje zadanie i wrócili do domu z kompletem punktów, strzelając Karkonoszom dwie bramki. KS KGHM Zanam Polkowice odniósł tym samym dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach i traci obecnie cztery oczka do liderującego Górnika Wałbrzych.

W Jeleniej Górze polkowicka drużyna wystąpiła bez swojego najlepszego strzelca, Krzysztofa Drzazgi. Od pierwszych minut przyjezdni kontrolowali boiskowe wydarzenia, jednak brakowało im tego, co w piłce nożnej bardzo ważne, czyli skuteczności. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach żadna ze stron nie potrafiła skierować futbolówki do bramki rywala i do szatni obie drużyny schodziły przy bezbramkowym remisie.

Sytuacja uległa zmianie już na początku drugiej połowy. W pole karne jeleniogórzan dośrodkował Maciej Bancewicz, a celnym strzałem głową popisał się Mariusz Szuszkiewicz. 24-letni napastnik sprawił, że w obozie polkowiczan wybuchła wielka radość, bo podopieczni trenera Jarosława Pedryca wyszli na upragnione prowadzenie.

Dobra gra KS KGHM Zanam Polkowice doprowadziła do tego, że przyjezdni niedługo później mogli się cieszyć z drugiego trafienia. Ponownie drogę do bramki Karkonoszy Jelenia Góra znalazł Mariusz Szuszkiewicz, który strzelił w ten dzień swoją czwartą oraz piątą bramkę w sezonie. Wynik rywalizacji nie uległ już zmianie i trzy punkty powędrowały do Polkowic.

Po rozegraniu piętnastu spotkań, piłkarze trenera Jarosława Pedryca mają na swoim koncie 31 punktów. Wynik ten daje im 3. miejsce w ligowej tabeli, za plecami rezerw Miedzi Legnica oraz Górnika Wałbrzych. Kolejny mecz polkowiczanie rozegrają 7 listopada na własnym boisku. Rywalem będzie znajdujący się w dolnych rejonach ligowej tabeli Piast Karnin.

Karkonosze Jelenia Góra – KGHM ZANAM Polkowice 0:2 (0:0)
Bramki: Mariusz Szuszkiewicz 47, 59

Karkonosze Jelenia Góra: Dubiel – Palimąka, Kuźniewski, Wawrzyniak, Kraśnicki (62. Kowalski), Bochnia, Wersocki (58. Szramowiat), Mateusz Firlej, Sareło (80. Poszelężny), Maciej Firlej, Kusiak.

KGHM ZANAM Polkowice: Szymański – Szymik (85. Karpiński), D. Wacławczyk, Sworacki, Dziedzina, Bancewicz (88. Zawadzki), Karmelita, Famulski (75. Galas), Fryzowicz, Szuszkiewicz (85. Jurak), K. Wacławczyk.