Udane występy zawodników Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego

0
1206

Bardzo dobre starty mają za sobą zawodnicy reprezentujący Głogowskie Towarzystwo Tenisowe, którzy rywalizowali w zawodach w Złotowie, Zielonej Górze oraz Puszczykowie. Młodzi głogowianie kończyli turnieje na podium, zdobywając przy tym cenne doświadczenie. Szczególne powody do zadowolenia może mieć Jakub Rozmus, który na podium stanął dwukrotnie.

W Złotowie rozegrano turniej tenisa ziemnego z cyklu Euro Eco Festiwal. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe reprezentowane było przez Darka oraz Pawła Błażejewskich. Pierwszy ze wspomnianych rywalizował w kategorii do lat 18. W gronie tym wystartowało ośmiu zawodników, a reprezentant GTT dotarł do finału, pokonując wcześniej Stanisława Leszczyńskiego 6:3, 6:1. W decydującym starciu głogowianin musiał jednak uznać wyższość swojego rywala. Patryk Wnuk wygrał finałowy mecz 6:1, 6:2 i Błażejewski musiał zadowolić się drugim miejscem.

Dzień później do rywalizacji stanął Paweł Błażejewski (8 lat). Dla niego był to pierwszy turniej poza Głogowem. W tej kategorii wiekowej rywalizowało siedmiu zawodników, którzy rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Zawodnik głogowskiego klubu zajął ostatecznie czwarte miejsce, ulegając w ostatnim meczu Kai Ponieckiej. Bracia Błażejewscy zanotowali bardzo dobry start w Złotowie, co na pewno zadowoliło prowadzących ich trenerów.

Udane występy ma też za sobą Jakub Rozmus. Zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego rywalizował najpierw w turnieju o puchar Klaudii Jans-Ignaciak w Zielonej Górze. Reprezentant GTT wystąpił w kategorii zielonej do lat 10 i zajął drugie miejsce. Wynik ten jest jego najlepszym osiągnięciem w tej grupie, a zważywszy na silną obsadę zawodów, rezultat powinien cieszyć podwójnie.

Głogowianin wysoką formę potwierdził w Puszczykowie, gdzie rywalizowano o puchar Agnieszki Radwańskiej. Tym razem Rozmus zajął miejsce na najniższym stopniu podium, wcześniej minimalnie przegrywając swoje półfinałowe starcie. Dwa miejsca na podium dają jednak powody do zadowolenia i dodatkową motywację przed kolejnymi startami.

Przypominamy również o turniejach, które Głogowskie Towarzystwo Tenisowe organizuje jeszcze w tym sezonie. Na początku września na głogowskich kortach zaplanowano XVI Otwarte Mistrzostwa Głogowa w singlu i XIV w deblu o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa. W dniach 17-18 września odbędzie się VII Turniej Międzyszkolny o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa, natomiast tydzień później Nocny Turniej Deblowy im. Andrzeja Vogta. Zakończenie sezonu odbędzie się w pierwszy weekend października.

Terminarz:

03.09-04.09 sobota, niedziela   XVI Otwarte Mistrzostwa Głogowa w singlu i XIV w deblu o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa
17.09-18.09 sobota, niedziela VII Turniej  Międzyszkolny o Puchar Prezydenta Miasta Głogowa
23.09-24.09 piątek, sobota NOCNY TURNIEJ DEBLOWY im. Andrzeja Vogta TURNIEJ SINGLOWY PAŃ