Kolejne sukcesy zawodników GTT! 13 marca Mistrzostwa Głogowa w Mini Tenisie

0
1285

Kolejne bardzo dobre starty mają za sobą młodzi zawodnicy Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego. W ostatnich dniach lutego Michał Nadała zwyciężył w zawodach w Drzonkowie, natomiast Alan Hapke był najlepszy w swojej kategorii wiekowej podczas turnieju Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu.

Michał Nadała wystartował 20 lutego w turnieju z cyklu Red Orange Green Cup w Drzonkowie. W zawodach startowało dwunastu zawodników, którzy zostali przydzieleni do dwóch grup. Z każdej z nich wychodziło trzech najlepszych tenisistów. Reprezentant Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego awansował do finałowej grupy, gdzie pokonał wszystkich rywali. Łącznie podczas imprezy Nadała pokonał wszystkich dziesięciu rywali, a wygrana we wszystkich meczach pozwoliła mu na zajęcie miejsca na najwyższym stopniu podium w kategorii czerwonej do lat 8. Jak przyznał trener Andrzej Kulhawik, był to największy do tej pory sukces młodego tenisisty.

Kolejny raz na najwyższym stopniu podium stanął także Alan Hapke. Młody zawodnik Głogowskiego Towarzystwa Tenisowego wygrał ósme zawody w ostatnim czasie, tym razem triumfując w turnieju Agnieszki Radwańskiej w Poznaniu. Tenisista potwierdził tym samym swoją bardzo wysoką formę i zasłużenie zwyciężył w rywalizacji do lat 10. Przypomnijmy, że głogowianin z powodzeniem rywalizował także ze starszymi od siebie zawodnikami, w styczniu zajmując pierwsze miejsce w kategorii do lat 12 w niemieckim Zwickau.

Głogowskie Towarzystwo Tenisowe informuje również za pośrednictwem swojej strony internetowej o VIII Otwartych Mistrzostwach Głogowa w Mini Tenisie! Impreza odbędzie się w niedzielę 13 marca i zostanie rozegrana w hali sportowej Technikum nr 6 przy ul. Folwarcznej, a także halach tenisowych przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie.

Zawodnicy rywalizujący w kategoriach wiekowych do lat 6, 8 i 9 staną do rywalizacji w hali dawnej Szkoły Przyrodniczej (Technikum nr 6), natomiast kategoria zielona (do lat 10) stanie do walki w „Tenis Kul Club” przy ul. Piotra Skargi.

– kategoria niebieska (rocznik 2010-2011) godz. 9:15-12:00 do lat 6
– kategoria czerwona (rocznik 2008-2009) godz. 9:15-12:00 do lat 7-8 lat
– kategoria pomarańczowa (rocznik 2007) godz. 11:30-15:00 do lat 9
– kategoria zielona (rocznik 2006) godz. 14:15-19:00 do lat 10 ( Hale ,,Tenis Kul ” ul. Piotra Skargi  5 przy PWSZ) w tej kategorii wpisowe 60 zł.

Zgłoszenia należy przesyłać do czwartku 10 marca na adres e-mailowy: andrzejlift@tlen.pl. Dla najlepszych tenisistów przewidziano puchary.