KS KGHM ZANAM Polkowice rozbił czwartoligowca

0
1477

Zwycięstwem 9:0 polkowiczanie zakończyli sparingowy mecz z występującą w IV lidze Syreną Zbąszynek. Bramki dla podopiecznych Jarosława Pedryca strzelali: Patryk Bobkiewicz (3), Karol Fryzowicz (3) oraz Mateusz Surożyński, Rafał Karmelita i Maciej Bancewicz. Za dwa tygodnie polkowiczanie wznowią walkę o ligowe punkty.

Dla zawodników KS KGHM ZANAM Polkowice był to pierwszy w tym roku mecz rozegrany na naturalnej murawie. Zawodnicy trenera Pedryca od początku narzucili swoje tempo i nie pozostawili żadnych złudzeń. Wicelider III ligi dolnośląsko-lubuskiej kontrolował wydarzenia na boisku i w 14. minucie rywale przegrywali 0:1. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Patryk Bobkiewicz.

Ten sam zawodnik trafił przed przerwą raz jeszcze. Dodatkowo swoje trafienia dołożyli Karol Fryzowicz oraz Mateusz Surożyński i do szatni obie drużyny schodziły przy stanie 4:0 dla polkowiczan. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Jarosława Pedryca w dalszym ciągu szturmowali bramkę i kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Karol Fryzowicz, który w samej końcówce ustalił wynik spotkania. Wcześniej bramkarza Syreny Zbąszynek pokonali jeszcze Maciej Bancewicz, Rafał Karmelita i Bobkiewicz. Ostatecznie KS KGHM ZANAM Polkowice rozbił przedstawiciela IV ligi lubuskiej aż 9:0.

– Jestem zadowolony z gry i skuteczności mojego zespołu, chociaż mieliśmy jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku. Był to nasz pierwszy w tym roku mecz na naturalnej murawie. Wykorzystaliśmy to spotkanie na przetrenowanie stałych fragmentów gry oraz zgrywanie zespołu” – powiedział po meczu trener Jarosław Pedryc.

Walkę na trzecioligowych boiskach zawodnicy z Polkowic wznowią w weekend 12-13 marca. Na początek polkowiczanie zagrają na wyjeździe z KS Bystrzycą Kąty Wrocławskie, natomiast tydzień później na własnym boisku podejmą Stilon Gorzów Wielkopolski. Po pierwszej części sezonu podopieczni trenera Pedryca zajmują 2. miejsce w tabeli III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Liderem rozgrywek jest Górnik Wałbrzych, który wyprzedza polkowiczan o jeden punkt, ale ma też do rozegrania jeden mecz więcej.

Syrena Zbąszynek – KS KGHM ZANAM Polkowice 0:9 (0:4)
Bramki: Bobkiewicz 14, 25, 81, Fryzowicz 22, 65, 89, Surożyński 42, Bancewicz 72, Karmelita 78

KGHM ZANAM Polkowice: Sajak – Dziedzina, Sworacki, Szymik, Wacławczyk, Magdziak, Fryzowicz, Galas, Szuszkiewicz, Bancewicz, Surożyński.

W drugiej połowie grali również: Zawadzki, Kasiński, Ptak, Karmelita, Rybarczyk.