Kolarze TC Chrobrego Saroni Głogów w Memoriale Stanisława Królaka

0
1540

23 sierpnia w Warszawie odbyła się szósta edycja Memoriału Stanisława Królaka. W stolicy Polski najlepiej z grona kolarzy TC Chrobrego Saroni Głogów spisał się Mateusz Grabis. Zawodnik głogowskiej grupy ukończył rywalizację na szesnastym miejscu, a w gronie orlików był trzeci.

Memoriał Stanisława Królaka to coroczny wyścig kolarski, który upamiętnia wybitnego polskiego kolarza i zwycięzcę Wyścigu Pokoju z 1956 roku. Sukces ten przyniósł Królakowi ogromną popularność oraz sprawił, że był wzorem dla kolejnych pokoleń młodych kolarzy. Stanisław Królak zmarł w 2009 roku, a przed kilkoma dniami odbyła się już szósta edycja poświęconego jego osobie wyścigu.

Na starcie VI Memoriału Stanisława Królaka stanęło wielu bardzo dobrych i rozpoznawalnych polskich kolarzy. Sam wyścig cieszył się sporym zainteresowaniem publiczności. Start i meta znajdowały się na Krakowskim Przedmieściu, a najbardziej widowiskowym fragmentem trasy był podjazd po przedwojennym bruku ulicy Bednarskiej.

Zwycięzcą tegorocznego memoriału został Kamil Gradek z grupy ActiveJet Team, który pokonał piętnaście okrążeń w czasie 01:02:48. Tuż za jego plecami uplasowali się dwaj zawodnicy CCC Sprandi PolkowiceŁukasz Owsian oraz Jarosław Marycz. Czwarte miejsce w klasyfikacji końcowej zajął Andrzej Bartkiewicz z Whistle EKOM Ziemia Brzeska, a kolejne dwa ponownie przypadły kolarzom polkowickiej ekipy. Piąty był Tomasz Kiendyś, a szósty Marek Rutkiewicz.

Reprezentant TC Chrobrego Saroni Głogów, Mateusz Grabis, dojechał do mety jako szesnasty. Czas naszego zawodnika to 01:05:40. Biorąc pod uwagę tylko orlików, kolarz głogowskiej grupy zajął trzecie miejsce, ulegając jedynie Erykowi Latoniowi z CCC Sprandi Polkowice i jego klubowemu koledze, Piotrowi Brożynie. Dwudzieste drugie miejsce w stolicy Polski wywalczył Piotr Jaromin, trzydziesty pierwszy był Patryk Szymański, trzydziesty dziewiąty Bartosz Szczepanowski, a czterdziesty siódmy Marcin Bijak.