Kobiecy Chrobry Głogów z pierwszą porażką na wiosnę

0
1166

Piłkarki Chrobrego Głogów poniosły pierwszą wiosenną porażkę w obecnym sezonie dolnośląskiej trzeciej ligi. Pomarańczowo-czarne przegrały na wyjeździe z Orlikiem Jelenia Góra (0:3). Głogowianki w tym meczu musiały sobie radzić bez trzech ważnych zawodniczek i braki te były widoczne na murawie. – „Cóż, gra się tak, jak pozwala na to przeciwnik, a Chrobry w tym meczu pozwolił rywalkom na bardzo dużo” – powiedział trener Artur Przybył.

Kobiecy zespół Chrobrego Głogów zanotował bardzo dobry start w rundzie wiosennej. Głogowianki były jak dotąd niepokonane, a niedawno udało im się nawet pokonać liderującą Bielawiankę Bielawa. Do Jeleniej Góry pomarańczowo-czarne pojechały więc podbudowane triumfem nad faworyzowanym rywalem, jednak w meczowej kadrze zabrakło trzech ważnych zawodniczek: Pauliny Anioł, Ewy Tarnowskiej oraz Natalii Wróbel.

Gospodynie wszystkie trzy bramki strzeliły już do przerwy. Jeleniogórzanki wyszły na prowadzenie już w 7. minucie, zyskując komfort psychiczny zaledwie chwilę po pierwszym gwizdku. W 16. minucie bramkarka Chrobrego skapitulowała po raz drugi, a niedługo później sytuacji „sam na sam” nie wykorzystała Wiktoria Lasota. Skuteczniejsze były natomiast zawodniczki Orlika i pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 3:0 dla miejscowych.

Po zmianie stron żadna z drużyn nie podreperowała bramkowego dorobku i Chrobry Głogów wrócił do domu bez punktów. Dla głogowianek była to pierwsza wiosenna porażka w lidze. – „Cóż, gra się tak, jak pozwala na to przeciwnik, a Chrobry w tym meczu pozwolił rywalkom na bardzo dużo” – skomentował trener Artur Przybył.

Po jedenastu kolejkach pomarańczowo-czarne mają na swoim koncie 11 punktów. Taki rezultat daje im przedostatnie miejsce w trzecioligowej tabeli grupy zachodniej. Stawkę zamyka Grom Udanin. Kolejnymi rywalkami głogowianek będzie Polonia Świdnica.

Akademia Orlik Jelenia Góra – Chrobry Głogów 3:0 (3:0)

Chrobry: Surlas – Kamieniecka, Szperlik, Więdłocha, Gniewosz, Momot, Gajewska (41. Kamińska (65. Zelewska)), Trela, Onufrak (41. Gnach), Lasota, Pietrzak.

III liga kobiet 2016/2017, grupa: dolnośląska (zachód)