KGHM ZANAM Polkowice gromi na koniec ligi

0
1058

Wysokim zwycięstwem 7:0 zakończył się mecz ostatniej kolejki dolnośląskiej IV ligi pomiędzy piłkarzami KGHM ZANAM Polkowice a Orła Ząbkowice Śląskie. Polkowiczanie, którzy mieli już zagwarantowany awans do wyższej klasy rozgrywkowej, pożegnali się z ligą w najlepszy z możliwych sposobów, deklasując swojego sobotniego rywala.

Zespół KGHM ZANAM Polkowice zakończył czwartoligowe rozgrywki na drugim miejscu w tabeli i było to pewne niezależnie od wyniku sobotniego spotkania. W trzydziestu spotkaniach polkowiczanie wywalczyli siedemdziesiąt punktów i wyprzedzili trzeci w tabeli Sokół Wielka Lipa o trzynaście punktów. Tydzień temu zremisowali wyjazdowy mecz z tym rywalem 2:2.

Strzelanie w sobotnim meczu rozpoczął w siedemnastej minucie Maciej Bancewicz. Do przerwy było to jedyne trafienie i obie drużyny schodziły do szatni przy jednobramkowej przewadze KGHM ZANAM Polkowice. Trzy minuty po przerwie wynik spotkania podwyższył Dawid Wacławczyk, a kolejną bramkę dołożył cztery minuty przed końcem. Wcześniej do bramki trafiali jeszcze Wojciech Jurak oraz Piotr Kasiński, a ostatnie bramki zdobywali Aleksander Kucharuk i Krzysztof Kaliciak. Były napastnik Chrobrego Głogów ustalił wynik spotkania i polkowiczanie wygrali ostatecznie 7:0. Taki rezultat był zwieńczeniem całodniowego święta Klubu Sportowego Polkowice.

Zawodnicy KGHM ZANAM Polkowice przyszłe rozgrywki rozpoczną na trzecioligowym poziomie. W tabeli IV ligi dolnośląskiej lepszy okazał się jedynie zespół Miedzi II Legnica, który zgromadził na koncie o sześć oczek więcej. Legniczanie wygrali bezpośrednie spotkanie na własnym boisku aż 4:0, natomiast w Polkowicach lepsi byli miejscowi, zwyciężając 2:0. Polkowiczanie zrobili krok w kierunku powrotu do wyższych klas rozgrywkowych, w których rywalizowali w ostatnim czasie. Poprzedni sezon zawodnicy KGHM ZANAM Polkowice rozgrywali na trzecim poziomie rozgrywkowym, jednak wycofali się z ligi, co skutkowało degradacją o dwie klasy rozgrywkowe. Największym sukcesem polkowickiego klubu pozostaje sezon gry w ekstraklasie. Miało to miejsce w latach 2003/2004. Piłkarze ówczesnego Górnika zakończyli sezon na dwunastym miejscu w czternastozespołowej stawce. Sprawiło to, że czekał ich barażowy dwumecz, w którym lepsza okazała się Cracovia. Od sierpnia drużyna z Polkowic będzie rywalizować na trzecioligowych boiskach.

KGHM ZANAM Polkowice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 7:0 (1:0)
Bramki: Bancewicz 17, Wacławczyk 48, 86, Jurak 60, Kasiński 77, Kucharuk 88, Kaliciak 89

KGHM ZANAM Polkowice: Ptak – Szymik, Kasiński, Wacławczyk, Karpiński, Bancewicz (65 Zawadzki), Famulski (75 Seta), Szuszkiewicz (46 Dziadowicz), Drzazga (80 Kaliciak), Jurak (65 Świdwa), Fryzowicz (80 Kucharuk).