KGHM Zagłębie Lubin w sobotę rozpoczyna walkę w mistrzowskiej grupie Ekstraklasy

0
1030

Sobotnim meczem z Lechią Gdańsk piłkarze KGHM Zagłębia Lubin rozpoczną walkę o punkty w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy. Podopieczni Piotra Stokowca zakończyli sezon zasadniczy na wysokim czwartym miejscu i mają aktualnie tyle samo oczek, co zajmująca miejsce na podium Pogoń Szczecin. Początek sobotnie rywalizacji zaplanowano na godz. 18:00.

Po podziale ligi na grupę mistrzowską i spadkową KGHM Zagłębie Lubin ma w swoim dorobku 23 punkty. Tyle samo ma trzecia w tabeli Pogoń Szczecin, natomiast sześć więcej Piast Gliwice. Liderem Ekstraklasy jest Legia Warszawa, która walkę o mistrzostwo rozpocznie z dorobkiem 30 oczek. Pierwsze mecze już w nadchodzący weekend.

W sobotę o godz. 18:00 podopieczni Piotra Stokowca rozpoczną zmagania z Lechią Gdańsk. W bieżącym sezonie obie drużyny spotkały się dwukrotnie i w obu przypadkach lepsi byli gospodarze. W Lubinie KGHM Zagłębie wygrało 1:0 po trafieniu Filipa Starzyńskiego, natomiast na swoim stadionie gdańszczanie zwyciężyli 3:1. Sezon zasadniczy sobotni przeciwnik lubinian zakończył na siódmym miejscu w tabeli i ma aktualnie na swoim koncie 19 punktów.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego Miedziowi mierzyli się na wyjeździe z Wisłą Kraków. W Grodzie Kraka dolnośląski zespół zdołał zremisować, choć od 11. minuty gospodarze prowadzili po trafieniu Rafała Boguskiego. Lubinianie odpowiedzieli w drugiej połowie, a dokładniej w 68. minucie, gdy piłkę do bramki skierował Michal Papadopulos.

Poza piłkarzami KGHM Zagłębia Lubin w grupie mistrzowskiej Ekstraklasy zagrają: Legia Warszawa, Piast Gliwice, Pogoń Szczecin, Cracovia, Lech Poznań, Lechia Gdańsk oraz Ruch Chorzów. W drugiej połowie tabeli znalazły się natomiast: Podbeskidzie Bielsko-Biała, Korona Kielce, Wisła Kraków, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Termalica Bruk-Bet Nieciecza, Górnik Łęczna oraz Górnik Zabrze.

W bieżącym sezonie lubinianie zagrają jeszcze cztery spotkania przed własną publicznością. Poza sobotnią potyczką z Lechią, Miedziowi zaprezentują się przed własną publicznością w konfrontacjach z Ruchem Chorzów, Legią Warszawa, a także Lechem Poznań. Rozgrywki 2015/2016 podopieczni Piotra Stokowca zakończą 14 maja wyjazdowym spotkaniem z Piastem Gliwice.