Nowy dzielnicowy w Kotli

0
1487
2016.04.12. Kotla, nowy dzielnicowy Gabriel Jagodziński

Gmina Kotla od dziś ma nowego dzielnicowego. Obowiązki na nowym stanowisku objął sierż. szt. Gabriel Jagodziński. Były już dzielnicowy asp. szt. Jakub Walenczak awansował i będzie pełnił służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Powiatowej Policji w Głogowie.

Od dziś Gmina Kotla ma nowego dzielnicowego. Służbę na tym stanowisku będzie pełnił sierż. szt. Gabriel Jagodziński. Zastąpił asp. szt. Jakuba Walenczaka, który awansował i będzie pracował w Komendzie Powiatowej Policji w Głogowie.

Przekazanie obowiązków nowemu dzielnicowemu Kotli nastąpiło w dniu dzisiejszym, tj. 12 kwietnia 2016 roku. Nowy dzielnicowy Kotli, Gabriel Jagodziński, przed objęciem nowego stanowiska pracował w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. Sierżant sztabowy w policji pracuje od 6 lat. Podczas pełnienia służby w szeregach głogowskiej policji często uczestniczył w patrolach rowerowych.

Sierżant Sztabowy G. Jagodziński zastąpił asp. szt. Jakuba Walenczaka, który do dnia dzisiejszego pełnił obowiązki dzielnicowego w Gminie Kotla. J. Walenczak od 11 lat związany był służbowo z Gminą Kotla. Od trzech lat pracował tu jako dzielnicowy. Jego całkowity staż służbowy obejmuje 17 lat. Teraz rozpocznie służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym policji głogowskiej.

Obydwaj funkcjonariusze awansowali i od dnia dzisiejszego będą zdobywać doświadczenia na nowych stanowiskach.